IZLOŽBA U FRANCUSKOM INSTITUTU: "Sanjarenje" petoro umetnika
IZLOŽBA "Sanjarenje" u Francuskom institutu u Beogradu, koja je deo programa Oktobarskog salona, predstavlja radove pet mladih umetnika, bivših stipendista pariske Akademije lepih umetnosti: Andrea Dramićanin, Jelena Pantelić, Aleksandar Rakezić, Milija Čpajak, Marija Šević.
Foto: Promo
- Zamislite diskurzivni svet po meri ove mlade umetnosti. Pametne da vidi i odlučne da kaže istinu, koliko god ona elementarno lepa ili sasvim neprijatna bila. Da li bi ste se radije prepustili njihovim vizijama ili vizijama onih koji se svakodnevno nude da budu društveni vizionari. Biste li radije čemer koji se izliiva iz medijskog prostora, ili krhku misao koja maštari i povezuje i usmerava. Sa koliko spokoja bi ste se predali u ruke budućnosti koja bi bila dizajnirana njihovim sanjarijama. Kako. Pa lako, sasvim lako i sasvim spokojno - navodi Mrđan Bajić, profesor Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu i autor teksta u katalogu izložbe, koju 24. juna u 19 časova uz Bajića otvaraju gospodin Manuel Buar, direktor Francuskog instituta u Srbiji, i Zorana Đaković, jedna od programskih urednica Oktobarskog salona.
Preporučujemo
BREG PREKO SENE: Umetnički projekat umetnika Ži-Era između dve rečne obale u Parizu
30. 06. 2026. u 13:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)