IZBODENI LESKOVČANIN STABILNO: Smešten na Odeljenje grudne hirurgije UKC Niš
Leskovčanin N.R.(58), iz okoline ovog grada, koga je komšija J.M.(43), kako se sumnja, više puta ubo nožem bio je na intenzivnom lečenju, a u međuvremenu je prebačen na Odeljenje grudne hirurgije niškog Univerzitetsko kliničkog centra(UKC) i u stabilnom je stanju.
foto: I.Mitić
- Pacijent N.R.(58) je, nakon torakodrenaže, bio smešten u jedinicu intenzivnog lečenja Klinike za anesteziju. On je, u međuvremenu, preveden na Odeljenje grudne hirurgije i u stabilnom je stanju – saopštili su iz UKC Niš.
Nesrećni muškarac zadobio je povrede opasne po život, prošle noći, u kući svog komšije. Osumnjičeni za pokušaj ubistva je uhapšen, a povređenom je pomoć najpre ukazana u leskovačkoj Opštoj bolnici.
- Pacijent je primljen sa ubodnom ranom u predelu desne strane grudnog koša, probijenom plućnom maramicom i krvarenjem, zbog čega je upućen na grudnu hirurgiju u Nišu – kazao je dr Nebojša Dimitrijević, direktor leskovačke Opšte bolnice i dodao da je muškarac imao i povrede u predeli uha nanete oštrim predmetom.
Policijska uprava u Leskovcu je saopštila da je osumnjičenom za krivično delo ubistvo u pokušaju, po ovlašćenju Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, određeno zadržavanje do 48 sati i da će on, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.
Za sada nema informacija o okolnostima pod kojima je nesrećni čovek zadobio povrede opasne po život. Prema nezvaničnim saznanjima, pre nego što je došlo do napada nožem nije bilo nikakve svađe među komšijama koje su se ranije navodno dobro slagale.
Nije poznat ni motiv izvršenja krivičnog dela, a kako nezvanično saznajemo, osumnjičeni za pokušaj ubistva tek treba da bude saslušan.
Preporučujemo
TERORISTA KRŠI USLOVE PRITVORA: Najavljene strože mere za Hašima Tačija
02. 07. 2026. u 18:58
OBORENO JOŠ JEDNO DETE: Dvogodišnjak povređen u saobraćajnoj nesreći na Novom Beogradu
02. 07. 2026. u 18:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)