DAČIĆ: Laboratorija sa 1.000 stabljika kanabisa najveća ikada pronađena u Kruševcu
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je laboratorija za uzgoj marihuane u veštačkim uslovima koja je juče pronađena u Kruševcu sa oko 1.000 stabljika kanabisa najveća laboratorija ikada pronađena u ovom gradu.
Foto: Printskrin
- Jedan od prioriteta Ministarstva unutrašnjih poslova je borba protiv trgovine narkotika i ovo je još jedan dokaz koliko policija predano radi na tome da droga uopšte ne stigne na ulice. Kruševačka policija juče je, u saradnji sa Upravom kriminalističke policije, u pretresu podrumskih prostorija koje su koristili M. P. (34) i I. S. (40) iz Kruševca, našla blizu 1.000 stabljika visine od 70 centimetara do jednog metra, kao i kompletnu opremu za uzgoj marihuane u veštačkim uslovima. Osim njih dvojice uhapšen je i D. P. (58) iz Kruševca, u čijem je stanu zaplenjeno više od 1,7 kilograma sasušene marihuane spremne za prodaju, kao pištolj koji je držao bez odobrenja. Trojica uhapšenih se sumnjiče da su se neposredno bavili uzgojem i pripremom za prodaju narkotika, a policija intenzivno radi na identifikaciji i pronalasku svih ostalih osoba s posebnim akcentom na organizatore proizvodnje i trgovine ovom opojnom drogom. Zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga uhapšeni M. P., I. S. i D. P. su privedeni višem javnom tužiocu u Kruševcu, dok se D. P. tereti i za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija - izjavio je ministar Dačić.
BONUS VIDEO: SNIMCI SA LICA MESTA: Ovo je kuća u kojoj je majka ubila ćerku u Nišu
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)