DETALJI OPTUŽNICE PROTIV BOŠKA BEADERA: Pozdravi sa Bežanije i 11.000 evra
BOŠKO Beader (22) , protiv kojeg je Više tužilaštvo u Beogradu u petak podiglo optužnicu za teško ubistvo Jovana M. na svirep i podmukao način 1. februara ove godine u Borči, sumnjiči se da je pre toga od žrtve tražio 11.000 evra.
Foto: Printskrin/Fejsbuk
Kako se navodi u ovom aktu, postoji opravdana sumnja da su pre ubistva Boško Beader i njegov maloletni prijatelj, protiv kojeg je postupak razdvojen, u više navrata odlazili na adresu oštećenog Jovana, govoreći njegovoj majci da im duguje 11.000 evra koje je "uzeo na kamatu", da mu prenese da ga "pozdravljaju sa Bežanije", kao i da novac potiče od prodaje narkotika, da Jovan mora da vrati dug, jer je iznad njih neko kome su oni odgovorni.
Nakon toga je, kako se sumnja, 1. februara 2024. godine Jovan pozvao prijatelja Boru J. da zajedno odu na žurku kod njegove bivše devojke, što je on prihvatio, pa su se automobilom kojim je upravljao Jovan odvezli u Borču i parkirali vozilo u Ulici Sjeverina Bjelića.
Kada su izašli noseći u rukama kese sa kupljenim pićima, Boro J. je sa leđa zadobio udarac u glavu i nožem ubod u predelu levog ručnog zgloba, nakon čega je počeo da beži preko travnate površine, dok je Jovan dozivao: "Upomoć, policija!".
Beader i maloletnik sa njim su tada Jovanu zadali veliki broj ubodih rana noževima u predelu vrata i trupa, i to kada oštećeni nije očekivao napad, kada je izašao iz vozila noseći kese sa pićima u rukama, nespreman da se brani. Jovan je preminuo na licu mesta, dok su Beader i maloletnik pobegli, a noževe odbacili u obližnji kanalizacioni šaht, gde su ih naknadno pronašli policijski službenici.
Tužilaštvo je uz optužnicu predložilo Višem sudu da okrivljenom produži pritvor da ne bi ponovio krivično delo u kratkom vremenskom periodu.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)