UHAPŠENA ZAPOSLENA U VETERINI U NEGOTINU: Izdavala uverenja o stanju životinja, osumnjičena da je prisvojila više od pola miliona dinara
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su J. R. (1975), zaposlenu u jednoj veterinarskoj stanici u Negotinu, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.
D. Ristić
Sumnja se da je ona prisvojila novac koji joj je bio poveren u radu, na taj način što je od 1. aprila 2016. do 31. decembra 2020. godine izdavala Uverenja o zdravstvenom stanju domaćih životinja - goveda, dok je samo deo novca za te usluge predavala u blagajnu, a ostatak zadržavala za sebe.
Na taj način J. R. je, kako se sumnja, protivpravno prisvojila 564.000 dinara.
Osumnjičena je, uz krivičnu prijavu, privedena nadležnom tužilaštvu.
BONUS VIDEO: SAOBRAĆAJNA NESREĆA U NIŠU: Vozilo udarilo u ivičnjak, pa letelo trideset metara
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)