BRITANSKI SAN TVRDI: Kralj Čarls daće predlog Trampu za smanjenje tenzija između SAD i Kanade
ENGLESKI kralj Čarls uputiće tajnu ponudu američkom predsedniku Donaldu Trampu tokom njihovog narednog susreta čiji cilj će biti smanjenje tenzija između SAD i Kanade, prenosi britanski San.
Foto Tanjug/AP/Luis M. Alvarez
U toku su planovi da SAD postanu sledeća pridružena članica Komonvelta koji trenutno broji 56 država, a pošto je član i Kanada to bi moglo doprineti smanjenju tenzija, piše San.
U februaru je započeo rat tarifama između SAD i Kanade, a Tramp je uveo carine na kanadsku robu, rekavši da ta zemlja može da ih izbegne ako postane 51. država SAD.
Kanada, kojoj je kralj Čarls šef države, deo je Komonvelta, a ako bi mu se priključile i SAD, to bi moglo da ublaži sadašnji konflikt dve zemlje, navodi San.
Sugestije da SAD uđu u Komonvelt prvi put su se čule tokom prvog Trampovog mandata u Beloj kući, a iznelo ih je Kraljevsko udruženje Komonvelta (RCS) uz odobrenje kraljice Elizabete.
Sada je ova tema ponovo aktuelizovana, a očekuje se da će Čarls uputiti poziv za članstvo SAD u Komonveltu prilikom sledećeg susreta sa Trampom, navodi britanski tabloid.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
NEMAMO ŠTA DA KRIJEMO Tramp o objavljivanju svih dokumenata o ubistvu Kenedija
21. 03. 2025. u 18:04
IONAKO ĆE IZGUBITI Tramp pozvao Iran: Obustavite isporuke municije Hutima
19. 03. 2025. u 21:11
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
DRSKO: Jelisaveta Orašanin BEZ DONjEG VEŠA šeta ulicom (FOTO)
GLUMICA Jelisaveta Orašanin ponovo je privukla svu pažnju kada se pojavila u kombinaciji koja je izazvala pravu buru na mrežama.
06. 12. 2025. u 20:35
Komentari (0)