"MORAMO DA VODIMO RAČUNA O PENZIONERIMA I DA BUDEMO UZ NJIH" Ministar Mali o povećanju penzija
PRVE uvećane penzije se isplaćuju danas, u četvrtak, 2. februara, za samostalne delatnosti. Potom, u subotu, 4. februara, imamo isplatu vojnih i poljoprivrednih penzija (isplata na kućne adrese 6. februara) i na kraju, 10. februara, za najbrojniju kategoriju „zaposleni“ (od 9. februara na kućne adrese).
Foto: Printskrin/Instagram/mali_sinisa
- Naglašavam da su, u poslednjih nekoliko godina, od 2014. godine, kada smo sprovodili fiskalnu konsolidaciju, penzije kumulativno porasle u proseku za oko 57 odsto, uključujući i dva najnovija povećanja, u novembru i od 1. januara.
Moramo da vodimo računa o penzionerima, da ih podržavamo, da budemo uz njih. Mi smo u februaru prošle godine isplatili po 20.000 dinara svim penzionerima, što je najveće jednokratno davanje koje smo imali. Plus smo ih tokom pandemije pomogli nekoliko puta (kada i ostale građane – 100 evra, 30+30+20 evra, ili samo penzionere – 50 evra u septembru 2021. godine) - napisao je ministar Mali na svom Instagram nalogu.
BONUS VIDEO: BUDISAVSKI PENZIONERI U AKCIJI - Pogodan dan za sređivanje parka
Preporučujemo
POČINjE ISPLATA UVEĆANIH PENZIJA: Ovim kategorijama penzionera prvo leže novac
02. 02. 2023. u 09:02
SVEČANO PRESEKAO VRPCU: Ćustićeva žena se porodila kod kuće - stariji sin prisustvovao
01. 02. 2023. u 11:50
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)