KANADA DALA UKRAJINI 350 MILIONA DOLARA ZA PUNJENJE GASNIH SKLADIŠTA: Cene struje i energenata rastu, građani besni
UKRAJINA je od Kanade dobila skoro 350 miliona dolara za punjenje svojih podzemnih skladišta gasom za zimu, objavili su u sredu ukrajinski mediji pozivajući se na premijera Denisa Šmigala.
Foto N. Fifić
Vlada u Otavi prebacila je 12,7 milijardi grivna (344 miliona dolara) ukrajinskoj državnoj gasnoj kompaniji Naftogas, rekao je on, dodajući da je „Ukrajina ranije primila ovaj novac od vlade Kanade“.
Šmigal je takođe napomenuo da je na današnjoj sednici [vlade] usvojena „procedura za korišćenje sredstava državnog budžeta za nabavku gasa 2022-2023.
Kijev je ove nedelje takođe dobio 200 miliona evra (208 miliona dolara) od Norveške za istu svrhu i čeka još 300 miliona evra koje će finansirati Evropska banka za obnovu i razvoj prema ranije postignutom sporazumu, rekao je ukrajinski premijer.
Sredstva dolaze u trenutku kada se građani Kanade i EU suočavaju sa inflacijom energije i krizom troškova života, sa hiljadama porodica koje se bore da plate svoje račune za energiju.
Kanađani su poslednjih meseci doživeli dramatičan porast cena struje i gasa. Energetski analitičari upozoravaju da domaćinstva u zemlji mogu očekivati da će im računi ove zime u proseku porasti između 50 i 100 odsto.
(RT)
Preporučujemo
SUKOBI DEMONSTRANATA I POLICIJE: U Atini održani protesti protiv poskupljenja (VIDEO)
09. 10. 2022. u 00:20
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (2)