MALI: Mi ne kukamo, mi se borimo

Andrijana Nešić

07. 11. 2022. u 18:19

POTPREDSEDNIK Vlade i ministar finansija Siniša Mali odgovorio je večeras na obraćanja nekoliko poslanika opozicije, između ostalog Marinike Tepić i Miroslava Aleksića, i upitao ih kako se zove prodaja NIS-a za 400 miliona evra sa svim nalazištima nafte i gasa, što je manji iznos nego onaj za koji je prodata robna kuća Beograd.

МАЛИ: Ми не кукамо, ми се боримо

Foto: Printskrin

Osvrćući se na temu minimalne zarade, koju je opozicija pokrenula, on je istakao da je minimalna zarada 2012. godine iznosila 15.747 dinara, a da će od 2023. godine biti 40.020 dinara.

- Kada govorite o pokrivenosti minimalne zarade potrošačkom korpom, ona je 2012. godine iznosila 61,6%, a danas je ta pokrivenost 80,8% - istakao je Mali.

On je dodao da "mi ne kukamo, mi se borimo", odgovarajući takođe na određene tvrdnje opozicije.

Mali je rekao i da na računu budžeta trenutno ima 303 milijarde dinara, a da je u junu 2012. godine bilo 8,5 milijardi dinara, što nije bilo dovoljno ni da se pokriju troškovi za penzije.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura