PRODAJU MLEKO PO VEĆOJ CENI OD PROPISANE: Bezobrazluk pojedinih prodavnica - krše državnu uredbu
RAFOVI u pojedinim trgovinskim lancima i dalje su bez mleka. Prodavci kažu da im stižu male količine ili ga uopšte ne dobijaju. Bar ne onog domaćeg. U nedostatku robe iz Srbije okrenuli su se uvoznoj iz Slovenije, Hrvatske ili Mađarske.
Foto Novosti
Država je, upravo zbog nestašice belog napitka, uredbom ograničila cenu litarskog pakovanja, od 2,8 procenata mlečne masti, na 128,99 dinara. Pojedini trgovci, uglavnom manje radnje, krše uredbu, pa ovo mleko prodaju za 145 dinara.
Inspekcije, kako su nam rekli, najavljuju kontrole, ali i stroge kazne za one koji ne poštuju državne mere. I dok mleko sporadično stiže u radnje, ali i vrlo brzo nestane, primarni proizvođači kažu da će situacija biti još teža, jer je mlečnih goveda sve manje. Zbog toga je i proizvodnja drastično opala. Uz to, stočari često navode i da ih je uništio uvoz robe iz zemalja koje prilično subvencionišu svoje poljoprivrednike.
Vrednost izvoza, za prvih sedam meseci 2022. je 51 milion evra. Za isti period prošle godine Srbija je izvezla za 47 miliona evra. Naši najveći kupci su Rusija i CEFTA, objasnio je Budimović.
Snabdevenost mlekom u Srbiji je šarenolika, manje prodavnice ga, uglavnom, imaju, dok pojedini trgovinski lanci "kubure" sa ovom robom. Nadležni ponavljaju da mleka ima dovoljno i da ne treba kupovati zalihe.
- Stigne nam svaki dan po paket svežeg i dugotrajnog mleka i odmah se proda - ispričao nam je prodavac jednog trgovinskog lanca.
- Isto je i sa šećerom. Čim stigne, ljudi kupe po nekoliko kilograma i brzo nestane.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)