OBUSTAVLJEN RAD "SEVERNOG TOKA": Održavanje će se obavljati u periodu od 11. do 21. jula
ISPORUKE gasa ključnim gasovodom iz Rusije u Evropu – "Severnim tokom" – obustavljene su u 6.00, saopštio je operater gasovoda – Nord Strim AG.
Foto AP
Oba kraka gasovoda su prestala sa radom zbog radova na održavanju, uključujući testiranje mehaničkih komponenti i sistema automatizacije. Održavanje će se obavljati u periodu od 11. do 21. jula.
Isporuke gasa „Severnim tokom” 10. jula iznosilo je oko 63,4 miliona kubnih metara, što je na nivou od prethodnog dana. To je oko 40 odsto maksimalnog kapaciteta cevovoda koji iznosi 170 miliona kubnih metara dnevno.
„Gasprom” je sredinom juna smanjio isporuke gasa „Severnim tokom” za oko 60 odsto. Kompanija je saopštila da se gasovodom može isporučivati samo 67 miliona kubnih metara gasa, od planiranih 167 miliona, objašnjavajući to kašnjenjima u radu nemačkog „Simensa”, koji zbog kanadskih sankcija Rusiji ne može da vrati gasne turbine za kompresorsku stanicu „Portova” iz kanadskog pogona iz remonta, kao i zbog otkrivenih tehničkih kvarova motora.
Isporuke drugim putem – tranzitom preko ukrajinske teritorije – očekuje se na nivou prethodnih dana, pokazuju podaci operatera ukrajinskog gasnotransportnog sistema. Zahtev za isporuke gasa kroz stanicu Sudža 11. jul iznosi 41 milion kubnih metara. Isporuke preko Ukrajine održavaju se na ovom nivou od kraja maja.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
UNIŠTENA DVA AMERIČKA SISTEMA HIMARS: Ministarstvo odbrane Rusije objavilo snimak
Preporučujemo
AUSTRIJSKA MINISTARKA: 21. jul kritičan datum za snabdevanje gasom cele Evrope
11. 07. 2022. u 08:15
BESNI RAT IZMEĐU MILIJARDERA: Mask udario kontru od 800 milijardi dolara
15. 12. 2025. u 14:33
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)