SUZE PATRIJARHA IRINEJA: Ovo je jedini put da je plakao u javnosti (VIDEO)

В.Н.

20. 11. 2020. u 08:05

PATRIJARH srpski, gospodin Irinej preminuo je jutros nakon teške borbe sa virusom korona. U narodu će ostati upamćen kao patrijarh u čije vreme se najviše ulagalo u završetak Hrama Svetog Save na Vračaru.

СУЗЕ ПАТРИЈАРХА ИРИНЕЈА: Ово је једини пут да је плакао у јавности (ВИДЕО)

Patrijarh Irinej

Patrijarh je bio izuzetno vezan za Kosovo i Metohiju, napaćene Srbe koji su živeli dole i sve naše svetinje.

On je bio profesor Prizrenske bogoslovije 1959—1968. godine, a rektor od 1971—1974. godine. Uvek je isticao da srpski narod ne može da se pomiri sa tim da Kosovo bude izvan Srbije.

Pre dve godine patrijarh Irinej je posetio Kosovo i Metohiju. Krenuo je nenajavljen, bez plana i bilo kakve pompe. Planirao je da bude dole dva dana, ostao je pet. Bio je veoma prehlađen ali nije odustajao. Obilazio je svetinje i narod.

Prvojerarh srpski je po prvi put u javnosti zaplakao upravo na tom putovanju.

U Orahovcu ga je dočekalo mnogo dece. Pevali su mu o Kosovu, o Metohiji...on ih je slušao i plakao. To je bio jedini put da je narod video suze svog Patrijarha, suze za koje mnogi nisu marili. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti