LAŽNA REŠENJA TESTOVA KOJA SE OBJAVLJUJU NA DRUŠTVENIM MREŽAMA UGROŽAVAJU POSTIGNUĆA UČENIKA: Oglasilo se Ministarstvo
MINISTARSTVO Prosvete oglasilo se povodom kruženja lažnih rešenja na društvenim mrežama.
Printskrin
Prenosimo saopštenje u celosti:
- Povodom navodnih rešenja testova za završni ispit iz matematike koja kruže društvenim mrežama, Ministarstvo prosvete obaveštava učenike i roditelje da to nisu rešenja ovogodišnjeg testa.
Rešenja testova su tajna, školama se distribuiraju nakon završetka ispita, kada ih i Ministarstvo prosvete objavljuje na svom sajtu i portalu Moja srednja škola.
Ministarstvo upozorava da su ovakvi neodgovorni postupci pojedinaca koji objavljuju „lažna rešenja“, loša namera koja zbunjuje i dovodi u zabludu učenike i roditelje i može negativno uticati na postignuća učenika na testu i njihov upis u srednje škole.
Ministarstvo prosvete ističe da se velika pažnja posvećuje bezbednosti, očuvanju tajnosti testova i rešenja do samih ispita i apeluje da učenici veruju u sebe i oslanjaju se isključivo na svoje znanje.
Ministarstvo prosvete apeluje i na pojedince koji objavljuju ovakve sadržaje, da to više ne čine, jer na taj način ugrožavaju isključivo interes učenika.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)