NAJNOVIJE UPOZORENJE RHMZ: Raste vodostaj Dunava - ova tri datuma su ključna
NA Dunavu narednih dana vodostaji će biti u većem porastu, navodi se u najnovijem upozorenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Foto: Zoran Jovanovic
Dostizanje i prevazilaženje granica redovne odbrane od poplava očekuje se: kod Bezdana 19. septembra, kod Apatina 19/20. septembra, a kod Bogojeva, Bačke Palanke i Novog Sada 20/21. septembra sa tendencijom daljeg porasta.
Načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Luka Čaušić izjavio je da će taj sektor pratiti vodostaj Dunava, ali da većina vode koja je pala u obliku kiše širom Evrope neće doći ka Srbiji, već ide ka severu.
Čaušić je rekao da većina vode iz Slovačke, Poljske i Rumunije otiče ka severu i da ne ide ka Srbiji. On je rekao da će Dunav da raste, ali da je Sektor za vanredne situacije na oprezu i da građani nemaju razloga za brigu.
Premijer Srbije Miloš Vučević najavio je da će pik talasa u Srbiji biti između 24. i 26. septembra, ali da će vodostaj biti oko redovne granice i ne predviđa se dostizanje granice vanredne odbrane od poplava.
BONUS VIDEO: PUSTOŠ POSLE POPLAVA U ČEŠKOJ: Prijavljeni prvi smrtni slučajevi
Preporučujemo
"VEĆINA VODE OTIČE KA SEVERU" Čaušić: Dunav će da raste, ali nema razloga za brigu
17. 09. 2024. u 09:16
VREME DANAS: Na severu pretežno sunčano, na jugu kiša i lokalni pljuskovi
18. 09. 2024. u 01:00
SLEDEĆE SEDMICE I DO 29 STEPENI: Vremenska prognoza detaljno po danima
17. 09. 2024. u 14:13
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)