HITNO SAOPŠTENJE ORGANIZACIJE BUDI HUMAN: Ministarstvo uplatilo novac za lečenje Gavrila Đurđevića
ORGANIZACIJA Budi human oglasila se saopštenjem, nakon informacije da Ministarstvo zdravlja još uvek nije iplatilo novac za lečenje malog Gavrila.
Foto Privatna arhiva
Saopštenje prenosimo u celosti:
"S obzirom da su nas mnogi mediji zvali u poslednja 24h da pitaju za informaciju vezanu za sredstva koja je Vlada Republike Srbije namenila Gavrilu Đurđeviću, odlučili smo da se na ovaj način obratimo celokupnoj srpskoj javnosti i svim medijima, da ne bismo svakome ponaosob odgovarali.
- Upravo je na namenski račun malog Gavrila Đurđevića proknjižena uplata Ministarstva zdravlja Vlade Republike Srbije u iznosu od 35.589.764,33 dinara.
Sav novac će biti korišćen za dalje lečenje malog Gavrila u skladu sa pravilnikom Budi human fondacije", navedeno je u saopštenju organizacije "Budi human".
Podsetimo, povodom informacije da novac za lečenje malog Gavrila Đurđevića, koji boluje od spinalne mišićne atrofije, Ministarstvo zdravlja nije uplatilo reagovao je i Predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Vučić je pozvao ministra zdravlja Zlatibora Lončara sa zahtevom da se pod hitno nađe rešenje za uplatu novca za lečenje Gavrila Đurđevića.
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)