ALBANAC SA INTERPOLOVE POTERNICE UHAPŠEN NA GRANICI! Gjinaj "pao" u Crnoj Gori, čeka ga duga robija
CRNOGORSKI policija uhapsila je Antona Gjinaja (55), državljanina Albanije, kojeg potražuje Španija zbog trgovine drogom i izdržavanja zatvorske kazne.
Foto: Depositphotos
Gjinaj je uhapšen na graničnom prelazu Rožaj, a istragom je ustanovljeno da ga potražuje NCB Interpol Madrid.
- Na osnovu operativnih saznanja, a kasnijom proverom i potvrdom identiteta, utvrđeno je da se ova osoba potražuje pod drugim identitetom od strane NCB Interpol-a Madrid, radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od osam godina i devet meseci zbog krivičnog dela trgovina narkoticima - navodi se u saopštenju policije.
Kako ističu u MUP Crne Gore, Anton Gjinaj je član kriminalne organizacije, koju je tokom 2006. godine organizovao i kroz nju koordinirao uvoz, skladištenje i dalju prodaju 50 kilograma heroina na teritoriji Španije, u oblastima oko gradova Mursije i Alikantea.
- Ovom licu je od strane sudije za istragu Višeg suda u Podgorici određen ekstradicioni pritvor - ističe se u saopštenju.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)