MEĐUNARODNI SAJAM POLJOPRIVREDE U BERANAMA: Izlagalo više od 120 proizvođača iz zemlje i regiona (FOTO)
- OSIM što će doprineti jačanju turističke privrede, ovaj sajam, čiji značaj je nemerljiv u odnosu na ostale forme predstavljanja, ujedno je sjajna prilika za sticanje znanja o najnovijim proizvodnim i potrošačkim trendovima kao i razmenu iskustava.
M. S.
Ovo je kazao ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković, otvarajući u Beranama treći Međunarodni sajam poljoprivrede, a koji je okupio više od 120 izlagača iz Crne Gore, Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije i Albanije.
- Bez obzira na probleme sa kojima se suočava naš agrar ubeđen sam da su pred nama i našim poljoprivrednicima u Crnoj Gori godine domaćinskog razvoja jednog od naših stubova ekonomije – poljoprivrede. Naše ministarstvo je u potpunosti posvećeno pružanju snažne podrške razvoju poljoprivrede kao sektora od višestruke uloge u razvoju društva i ekonomije a koji se razvija na principima održivosti i čuvanja tradicije i vrednosti sela... U tekućoj godini u Beranama je finansirano 16 projekata koje su dostavili lokalna uprava, mesne zajednice, grupe sela i individualni proizvođači, sa 165.240 evra, a odnose se na rešavanje pitanja vodosnabdevanja, sanacije i rekonstrukcije seoskih puteva. Kroz mere podrške i javne pozive za ovu godinu odobreno je za 178 korisnika 277.670 evra i ukupne investicije iznose 567.704 evra - kazao je Joković.
Predsednik Opštine Berane Vuko Todorović, izrazio je uverenje da ova smotra agrara postaje svojevrsna prilika za promociju najboljeg iz Berana. On je, s obzirom na to koliki je značaj poljoprivrede, pozvao sve uključene u tu delatnost da udruže snage kako bi se na adekvatan način vrednovala kvalitetna hrana i sirovine koje stvaraju vredne ruke domaćina.
- Sigurno da bismo u pogledu kvaliteta sirovina i proizvoda mogli konkurisati mnogo razvijenijim sredinama, ali ono na čemu treba raditi je tehnologija proizvodnje i prerade - kazao je Todorović.
ORGANIZATORI
Sajam u Beranama poseti je veliki broj građana iz ove opštine i drugih sredina u Crnoj Gori. Treći Međunarodni sajam poljoprivrede, prehrane i domaće radinosti organizovla je Opština Berane – Sekretarijat za poljoprivredu, turizam i vodoprivredu, u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Preporučujemo
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)