ЋИНГДАО ПОЉУЉАНОГ САМОПОУЗДАЊА: Домаћин је победио само једну од последњих осам утакмица

О. М.

22. 05. 2024. у 11:41

Ћингдао вест коаст дочекује ФК Чангчун јатаи на градском стадиону Универзитета Ћингдао вест коаст у оквиру 13. кола кинеске Супер лиге.

Фото Profimedia

Ћингдао је у прошлом колу изгубио са 5:3 на свом терену од браниоца титуле Шангај порта. Шампион је већ у првих пола сата постигао четири гола, од којих су два била поништена због офсајда, али је после 51 минута ипак успео да постигне четири регуларна поготка.

Десетак минута касније домаћин је најавио шокантно изненађење јер је смањио на 4:3, али је драму окончао Леј ву постигавши коначних 5:3 у 81. минуту утакмице.

Ћингдао је победио у једном од последњих осам мечева у лиги и сада са пољуљаним самопоуздањем улазе у овај меч.

Са 12 бодова у исто толико мечева налазе се на десетом месту на табели кинеске Супер лиге.

Чангчун је ове сезоне показао низ слабости и несталност резултата, иако су почели да показују знаке побољшања. У свом последњем мечу против Пекинга победили су са 3:2 иако су гости изједначили у трећем минуту надокнаде. Срећом по њих играло се још девет минута што је било довољно домаћинима да постигну још један погодак и остваре коначну победу.

Са 11 бодова заузимају 11. место на табели кинеске Супер лиге и три бода су од зоне испадања.

НАШ ТИП: 2 (квота 2,00)

БУРНО ПРЕД СРБИЈА - ЕНГЛЕСКА! Пикси шокирао Енглезе, Тадић им поручио: Само пробајте!

Србија и Енглеска играју у првом колу Европског првенства, а пред тај меч светској јавности се обраћа селектор "орлова" Драган Стојковић "Пикси". Његову конференцију за штампу можете уживо да пратите уз протал "Новости".

15. 06. 2024. у 18:18 >> 18:20