ЦЕХ РАНО ПЛАЋЕН: Како су Швајцарци преслишали Мађаре

Н. Иљукић

15. 06. 2024. у 17:30

ФУДБАЛСКА репрезентација Немачке је на отварању Првенства Европе демонстрирала силу и понизила Шкотску. Скоро па сличан сценарио виђен је у другом мечу Групе "А" у којем је Швајцарска у Келну савладала Мађарску - 3:1 (2:0).

МАЂАРСКА - ШВАЈЦАРСКА 1:3 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Варга У 67. минуту за Мађарску, а Дуа у 12, Ебишер у 45. и Емболо у 93. минуту за Швајцарску. Стадион у Келну. Гледалаца: 41.676. Судија: Славко Винчић (Словенија).

МАЂАРСКА: Гулачи - Ланг (од 46. Бола), Орбан, Ат. Салај (од 79. Дардај) - Фиола, А. Нађ (од 67. Клајнхеслер), Шефер, Керкез (од 79. Адам) - Собослај, Варга, Р. Шалај.

ШВАЈЦАРСКА: Зомер - Шер, Аканђи, Родригес - Видмер (од 68. Стергију), Фројлер (од 86. Сијеро), Џака, Ендој (од 86. Ридер) - Ебишер, Дуа (од 68. Амдуни), Варгас (од 75. Емболо).

Коначан резултат утакмице је можда и оптичка варка, али Швајцарци су могли и до убедљивијег тријумфа да су искористили све своје прилике у првом полувремену. Иако су у првих 45 минута два пута тресли мрежу наших комшија са севера, Швајцарци су били апсолутни господари ситуације на терену, па се учинило да би Мађари могли да прођу као Шкоти у петак увече. Када је Квадо Дуа, 27-годишњи везуста бугарског Лудогореца у 12. минуту затресао мрежу Мађара, морао је скоро минута да чека да се радује том голу. Судија Славко Винчић и његов помоћник на источној трибини (делили су правду и напоследњем финалу Лиге шампиона), су заставицом, па пиштаљком сигнализирали офсајдзамку у којој се, наводно, нашао Швајцарац. ВАР је кориговао њихову грешку, било је то рано и заслужено вођство селекције Мурата Јакина, а награда за немерљиво бољу игру дошла је у 45. минуту Мишел Абишер дуплирао предност.

Мађари су се донекле тргли у другом полувремену, кренули храбрије у напад и такав приступ, достојан доласка на Првенство Европе, исплатио се у 67. минуту када је Барнабаш Варга смањио на 2:1, али то је било скоро све добро што смо видели од Мађара. Швајцарци су се бранили паметно до финиша меча, када је посе једног контранапада нападач Монака Брил Емболо у трећем минуту надокнаде времена донео лоб ударцем после грешке одбране коначних 3:1.

Неке прогнозе кажу да су Немци и Швајцарци убедљивм победама већ виђени у осмини финала ЕП. Остаје да своју класу и добру форму потврде у среду, 19. јуна. Немци у дуелу са Мађарском, а Швајцарци на мечу са Шкотском, па ће шлагер "А" групе бити виђен 23. јуна када се у Франкфурту састају Немачка - Швајцарска.

НЕВИН У ЗАТВОРУ ПРОВЕО 58 ГОДИНА: Шеф полиције му се поклонио и извинио (ВИДЕО)

ШЕФ У ЈАПАНСКОЈ полицији лично се извинио човеку који је провео 58 година у затвору због злочина који није починио. 88-годишњи Ивао Хакамада чекао је погубљење више од 50 година, пре него што је ослобођен у поновљеном суђењу прошлог месеца.

22. 10. 2024. у 09:29