САЛАХ СЕ КОНАЧНО ПРОБУДИО: Египћанин и Ливерпул данас на менију имају "свеце"

12. 11. 2022. у 11:05 >> 11:05

"РЕДСИ" би победом на одмор.

САЛАХ СЕ КОНАЧНО ПРОБУДИО: Египћанин и Ливерпул данас на менију имају свеце

Фудбалери Ливерпула ношени хуком са трибина и веома битном победом над Тотенхемом у Лондону (2:1) дочекаће Саутемптон. Утакмица 16. кола Премијер лиге биће последња за обе екипе пред паузу због Светског првенства, те нема сумње да ће играчи на терену "Енфилда" дати све од себе.

Ливерпул је минулог викенда одиграо сјајно прво полувреме у којем је Салах донео, испоставиће се, недостижну предност. Тотенхем се касно пробудио, можда могао до бода у финишу али га објективно није заслужио.

Контеов експеримент са Перишићем као полушпицем се није показао добро, док је Клоп са Фирмином на позицији "десетке" ослободио више простора за Салаха и Нуњеза што се испоставило као кључ победе.

Управо је Уругвајац Нуњез већ у трећем минуту имао одличан покушај који је Лорис зауставио, а "редси" су наставили да доминирају и притискају. Повели су након десетак минута игре после сјајне акције у којој је учествовао скоро цео тим, а из срца шеснаестерца ју је голом крунисао Салах.

Имао је Перишић после тога стативу и то је све што су домаћи урадили у првом полувремену. Кардинална грешка Ерика Дајера је у финишу полувремена поклонила Салаху други гол и Тотенхем је на одмор отишао без игре и резултата.

Перишић је уздрмао оквир гола и на почетку другог полувремена када је погодио пречку, Конте је променио бочне играче и после само 80 секунди је измена уродила плодом. Кулушевски је проиграо Кејна који је матирао Алисона искоса из нимало лаке позиције.

Пробудио се Тотенхем после Кејновог гола, преузео иницијативу а Ливерпул се одлучио да брани предност. Запретили су Ленгле и Бентанкур али је тада и срећа погледала "редсе".

Саутепмтон је у зони испадања, лоше одрађен прелазни рок дошао је на наплату, а цех је платио после пораза од Њукасла (1:4) менаџер Ралф Хасенхитл који је добио отказ.

Челници клуба са јужне обале решили су да продрмају екипу после разочаравајућег почетка сезоне и пораза на "Сент Џејмс парку од Њукасла". Тих 1:4 у суботу означили су останак "светаца" у зони испадања, тренутно су 18. на табели у конкуренцији 20 екипа и зато је дошло до смене. Саутемптон је добио само три утакмице досад, од њега су лошији једино Вулверхемтпон и Нотингем Форест и да би се тим покренуо потребна је реакција.

Одласком Ралфа Хасенхитла завршен је четворогодишњи мандат Аустријанца на стадиону "Сент Мерису". У том периоду водио је 173 утакмице, али није могао да се позиционира као битан фактор у острвском фудбалу, двапут је завршавао на деветом месту, једном био 12, једном 15, а да не би испао клуб ће му довести наследника.

Мада, не одмах, пошто је на мечу Лига купа против Шефилд Венздеја у среду седео Рубен Сељеш који ће и данас предводити Саутемптон. Летос је Шпанац доведен на место помоћног тренера, а раније је исту функцију обављао у Нефчију, Карабагу, Архусу и Копенхагену, а био је и у млађим категоријама Валенсије.

Ливерпул је савладао данашњег ривала на последња три међусобна дуела. "Редси" су на свом "Енфилду" фаворити против сваке екипе на планети без обзира на форму и стање на табели.

НАШ ТИП: 1&2-6 (квота 1,55)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47