ЛАМПАРД И ДАЉЕ БЕЗ ПОБЕДЕ: Брентфорд - Евертон

Н.П.

27. 08. 2022. у 10:22

ИЗАБРАНИЦИ Томаса Франка дочекују екипу из Ливерпула у оквиру 4. кола Премијер лиге.

Популарне "пчелице" су у прошлом колу доживеле први пораз у сезони на гостовању Фуламу 3:2. Имао је домаћин великих 2:0, али се овога пута показало да то стварно јесте најопаснији резултат.

У предност Фулам довео је Боби Рид који је након збрке у једанаестерцу био на правом месту и без проблема пласирао лопту у мрежу. Затим је предност удвостручио Палиња после корнера који је извео Андреас Переира. Ипак, тим Марка Силве је примио гол пре краја првог полувремена, Норгард је вратио наду Брентфорду.

После паузе гости су наставили да нападају и то им се исплатило у 71. минуту када је Иван Тони прелако постигао погодак и донео изједначење свом тиму. Али, у 90. минуту наш Александар Митровић је показао ко је газда на Крејвен "Котиџу", надскочио је одбрану Брентфорда и главом затресао мрежу ривала. Изабраници Томаса Френка тренутно заузимају 8. место на табели са четири освојена бода и гол-разликом 8:5.

Екипа Френка Лампарда и ове сезоне наставља са лошим партијама. Након два везана пораза од Челсија 1:0 и Астон Виле 2:1, "карамеле" су ремизирале на "Гудисону" против Нотингем фореста 1:1. "Шумаре" је у вођство довео Бренан Џонсон у 81. да би бод домаћину донео Греј поготком у 88. минуту сусрета.  Гостима је прошла сезона једна од најгорих у историји клуба. Управа клуба  је током летње паузе потрошила скоро 80 милиона евра на појачања, а резултати опет изостају. "Карамеле" заузимају тек 17. позицију у Премијер лиги са једним бодом након дри одиграна кола.

У минулом међусобном дуелу између два тима који је одигран у Ливерпулу славио је Брентфорд после преокрета 3:2. Све је почело онако како су навијачи Евертона хтели,  Доминик Калверт-Луин је у десетом минуту погодио после асистенције Ришарлисона за вођство.  У 37. минуту Брентфорд долази до изједначења – аутогол је постигао Шејмус Колмен.

Међутим, домаћин на полувреме одлази са предношћу 2:1, Ришарлисон је искористио пенал у судијској надокнади времена у првом периоду .У другом полувремену "pčelice" долазе до муњевитог преокрета  у 62. минуту Јоане Виса тресе мрежу главом после одличног корнера Кристијана Ериксена, а само два минута после тога такође главом гол за госте постиже Рико Хенри.

Данас нас очекује нови двобој клубова којима је тријумф преко потребан. Гости немају избора осим да нападну како би освојили прва три бода у новој сезони.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,85)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36