ПРШТАЋЕ НА "ЦЕНТРАЛНОМ СТАДИОНУ": "Бикови" против "вукова" се боре за први тријумф у сезони

Н.П.

27. 08. 2022. у 09:31

ДАНАС У 15.30 у оквиру 4. кола немачке Бундеслиге састају се Лајпциг и Волфсбург.

ПРШТАЋЕ НА ЦЕНТРАЛНОМ СТАДИОНУ: Бикови против вукова се боре за први тријумф у сезони

Домаћин нема тријумф од почетка првенства, у прошлом колу је изгубио на гостовању Унион Берлину резултатом 2:0. Тим из престонице Немачке је за шест минута прегазио "бикове" и имао два гола предности на полувремену. Прво је у 32. минуту погодио Сиебачу, а затим је исти играч био асистент шест минута касније, када је стрелац био Бекер.

Репрезентативац Суринама је у 45. минуту имао феноменалну прилику за 3:0, али је његов шут отишао покрај леве стативе.

У другом полувремену питао се само Лајпциг и константно је нападао. Гол наде донео је Вили Орбан у 83. минуту, али се до краја Унион Берлин одбранио и дошао до сва три бода. После два ремија, бикови су доживели и пораз и веома лоше ушли у нову сезону.

Екипа Волфсбурга у претходна три кола има два нерешена меча и један изгубљени дуел на гостовању актуелном шампиону Бајерну из Минхена 2:0. У последњем првенственом сусрету "вукови" су код куће одиграли реми без голова са повратником у највиши ранг немачког фудбала Шалкеом.

Изабраници Нике Ковача су диктирали темпо током целог меча, имали посед лопте 70% али лопта просто није хтела у гол. Домаћини су упутили укупно 16 шутева на утакмици од којих су шест завршили у оквир гола. "Вукови" тренутно заузимају 14. место у Бундеслиги са два освојена бода и гол-разликом 2:4.

У последњем међусобном дуелу између два клуба који је одигран 23. јануара 2022. године Лајпциг је славио резултатом 2:0. Голове за "бикове" су постигли Вили Орбан у 76. и Јошко Гвардиол у 84. минуту сусрета.

Оба тима јуре први тријумф од старта сезоне тако да немају право на калкулацију. Очекујемо отворен меч и прави спектакл на "Централном стадиону" где прогнозирамо да ће фудбалери обе екипе постићи по гол.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,75)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36