ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ У АТИНИ: Панатинаикос славио после велике борбе

Ч. В.

25. 02. 2022. у 19:01 >> 22:00

КОШАРКАШИ Црвене звезде изгубили су од Панатинаикоса у Атини са 79:73 у 27. колу Евролиге.

Имају за чим да жале црвено-бели посебно након доброг периода игре у првом и већини трећег периода. Велику прилику пропустио је тим из Београда да упише други везани тријумф на гостовању у елитном такмичењу.

Звезда је имала шест разлике после првих 10 минута и све је ишло ка томе да ће гости стићи до десетог тријумфа, али... Пробудио се потом Немања Недовић, одиграо одличан други квартал који је успео да оконча погођеном тројком скоро са центра и на тај начин успео Панатинаикосу да донесе предност од један ралзике - 42:41.

Поново су изабраници Дејана Радоњића отишли на девет поена плуса (48:57), а онда је Кузмић промашио два слободна бацања и тада су кола кренула низбрдо. Домаћин је полако, али сигурно почео да топи предност.

Последња четвртина донела је наставак велике борбе у "ОАКА арени". Ипак, Звезда је у финишу промашила доста шутева, што је Атињинима омогућило да се боље снађу у неизвесној завршници и дођу до победе.

Треба рећи и да црвено-бели нису искористили то што Димитрис Прифтис није могао да рачуна на Јоргоса Папајаниса, Окара Вајта, Стефана Јовића и Јоаниса Папапетруа.

Најефикаснији код победика био је Немања Недовић са 25 поена, док је Василис Кавадас уписао 17. Код Звезде се највише истакао Ерон Вајт са 14 поена и 12 скокова, пратио га је Остин Холинс са 13.

Може се рећи да су лоше изведена слободна бацања тима Дејана Радоњића у великој мери одредила исход овог сусрета (16/25).

Екипа из Београда сада има учинак 9-15, а Панатинаикос 7-17.

Четврта четвртина: Панатинаикос - Звезда 79:73

40' - Успео је Калинић да поентира након офанзивног скока после промашене тројке Дејана Давидовца. Волтерс је фаулирао Недовића који је погодио оба вацања. Промашио је Калинић тројку, а Еванс је ставио тачку на овај меч.

40' - Шутирао је Калинић тројку из корнера, али је лопта изашла коша и Кавадас је на другој страни успео да нађе начин да погоди после додавања Недовића. Панатинаикос је на добром путу да упише тријумф. До краја су остале 32 секунде.

39' - Давидовац је имао прилику да донесе изједначење. Ипак, промашио је оба слободна бацања, но Калинић је успео да избори нови напад на 1.10 до краја.

38' - Каква минијатура Калинића. Деловало је да ће ово бити још један напад у коме Звезда неће поентирати, али је крило гостију поентирало.

37' - Период меча у којем нема поена на оба краја терена. То је прекинуо Сент Рос поготком ван линије 6,75. Мора Дејан Радоњић да затражи тајм-аут.

36' - Волтерс флоутером враћа предност, а онда Недовић добија два фаула након што га је фаулирао Калинић. Иако није био при шуту сјајни бек ће стати на црту јер је Звезда у бонусу. Ипак, био је половичан.

35' - Сјајну утакмицу игра Недовић. Репрезентативац Србије стигао је до 22 поена и наставља да малтретира бивши клуб.

34' - Поново води Звезда. Направили су црвено-бели серију 5:0. Вајт је тројком донео изједначење, а Волтерс ново вођство.

33' - Лош период игре црвено-белих. Муче се гости у нападу, а када су се добро одбранили дошла је изгубљена лопта и потом снажно закуцавање Кавадаса. Прве поене из игре и последњем периоду за госте постигао је Холинс.

32' - Није био лак продор Сент Роса, деловало је да се завукао у гужву, но успео је да пронађе начин да поентира.

31' - Последња четвртина почела је промашајем Волтерса са линије пенала. Слободна бацања би могла да утичу на ову утакмицу. Након лошег напада домаћих, Калинић је био половичан са црте. Звездини пенали 1/4 у последњој деоници.

Трећа четвртина: Панатинаикос - Звезда 59:59

30' - Сада Панатинаикос прави пропуст. Хугаз је ухватио лопту, али ју је Добрић избио и потом фаулирао Лазић. Капитен црвено-белих је реализовао слободна бацања.

30' - Лоша секвенца Звезде. Беспотребан фаул је направио Марковић. Далеко од коша је био Мејкон и сада ће имати прилику да дође до лаких поена са линије пенала. Ипак, Американац је био половичан - 59:57.

29' - Судије су сада помогле домаћину. Нису свирале чисто играње ногом једног играча домаћих. Марковић је потом направио неспортски фаул, а Недовић то казнио поенима са линије пенала.

29' - Вратио се Панатинаикос у игру. Изгубио је Лазић лопту након минута одмора, а онда је Кавадас поентирао и дошао до новх поена.

28' - Незадржив је Недовић. Остао је сам у десном корнеру и то је за њега посластица - био је прецизан ван линије 6,75. Одмах је тајм-аутом реаговао Дејан Радоњић.

28' - Од коша до коша Ерон Вајт. Украо је лопту и потом поентирао. На тај начин је стигао до дабл-дабл учинка (11 поена, 10 скокова). На другој страни Кавадас опет поентира и то уз фаул. Ипак, делује да су судије направиле пропуст пошто се чинило да је грчки центар направио кораке.

27' - Кузмић је промашио оба бацања и тако пропустио прилику да одведе екипу да двоцифрену предност. Казнио је то потом Кавадас који је дошао до осмог поена - 48:55.

26' - Још један одличан напад Звезде. Калинић погађа уз фаул који је потом реализовао и слободно бавање.

25' - Након тајм-аута који је тражио Прифтис до нових поена је стигао Недовић (флоутер). Тек четврти поен постигао је Калинић, а прецизан је био са линије пенала.

24' - Какав потез Холинса! Промашио је Калинић далеку двојку, а Американац је натрчао и снажно закуцао. Потом је Вајт дошао до лаких поена након украдене лопте - 44:50.

24' - Калинић је изградио добру позицију, но није успео да погоди. На другој страни са полудистанце није пецизан био Еванс.

23' - Храбро је Вајт кренуо ка кошу ривала. Покушао је да закуца у преко противничког ривала и извукао је фаул и два слободна бацања која је погодио - 44:46.

22' - Тек у 22. минуту се у стрелце уписао Бохоридис. Пут до коша је пронашао флоутером са високим луком.

21' - Добра одбрана Холинса, па лош напад Вајта. Кренуо је на продор, али га није добро завршио. Ипак, након промашеног зицера Недовића тројку за Звезду је постигао Волтерс.

Друга четвртина: Панатинаикос - Звезда 42:41

20' - Холинс је након тајм-аута погодио тројку, али онда Недовић... Невероватно! Српски кошаркаш је поентирао скоро са центра. Опет је Холинс дигао руку, али није било довољно.

20' - Какав потез Недовића. Одмах по пријему лопте се подигао за три поена и погодио је преко руке Холинса. Калинић је на другој страни лако дошао до поена добром игром под кошем. Ипак, Звезда није стала добро у одбрану што је казнио Манцукас и погодио далеку двојку. Радоњић је позвао минут одмора на 30 секунда до краја првог полувремена.

19' - Отворено тројку је промашио Манцукас и то је казнио Дејан Давидовац лаким поенима испод коша ривала. То је натерало Прифтиса да затражи минут одмора.

19' - Изабраници Дејана Радоњића у овим моментима погађају само са линије пенала. После два промашаја Вајт је оба пута био прецизан - 34:34.

18' - Црвено-бели покушавају да врате предност до одласка на одмор. Вајт је погодио једно од два слободна бацања. Потом је половичан био и Волтерс, да би на другој страни трећи пут за два поена био прецизан Еванс који је поново закуцао.

17' - Пала је Звезда у односу на прву четвртину и Панатинаикос је први пут дошао до предности након што је Хугаз био прецизан са линије пенала.

17'- Манцукас је био прецизан ван линије 6,75 и на тај начин изједначио резултат. Имао је доста среће да ова лопта уђе у кош.

16' - Промашио је плејмејкер црвено-белих наредних два шута. За сада се Звезда доста ослања на шут за три поена. Након поена Мејкона, серију гостију без коша прекинуо је Митровић лаганим полагањем - 27:30.

15' -  Грешка црвено-белих након извођења аута, казнио је то Мејкон и лако поентирао. Одмах је Дејан Радоњић затражио тајм-аут.

14' - Никола Ивановић је први пут крочио на паркет и први шут је реализовао. На другој страни Кавадас наставља да погађа.

12' - Добар напада "зелених". Кавадас је остваио добру позицију под кошем и лако поентирао. Опет је потом погодио кош ривала на истеку напада.

11' - Звезда је одиграла две одличне одбране, а у нападу је Добрић погодио тројку, његову другу на мечу.

Прва четвртина: Панатинаикос - Звезда 17:23

10' - Била је Звезда близу да нереализује напад, али се Добрић подигао и погодио за три поена. Четвртину је поенима окончао Недовић.

9' - Митровић наставља да мучи одбрану ривала. Снажно је закуцао после сјајне акције и стигао већ до осам поена. Отишао је потом на заслужен одмор, а заменио га је Кузмић.

8' - Ушао је Добрић на паркет и одмах је поентирао из продора са леве стране. Недовић је потом казнио не баш добру одбрану и погодио је тројку.

7' - Опет Митровић и опет кош. Добро отварање меча центра црвено-белих. Еванс за сада нема решење за звездину деветку.

6' - Сјајан потез Луке Митровић. После два погођена пенала лепо је под кошем преварио Еванса и уписао прве поене из игре. У стрелце се уписао и Немања Недовић који је поентирао након продора.

5' - Две одличне акције домаћих. Најпре је закуцао Еванс, а потом је и Каселакис угурао Калинића под кош и лепо поентирао - 9:10.

4' - Добар напад Панатинаикоса после минута одмора. Еванс је проиграо Сент Роса који је погодио прву тројку за свој тим. На другој страни Ерон Вајт је био прецизан са линије пенала. Иначе, он одлично познаје ову дворану јер је прошле сезоне био део Панатиникоса.

4' - Сјајно је Холинс отворио меч, пошто је погодио и другу тројку, а потом је и Волтерс био прецизан и то после карактеристичног фолутера. Одмах је морао да позове тајм-аут тренер Атињана.

3' - Прве поене на мечу постигао је Остин Холинс. Американац у редовима црвено-белих био је прецизан ван линије 6,75, а домаћин се на семафору уписао после закуцавања Еванса - 2:3.

1' - Звезда није искористила први напад на мечу.

Петорка Звезде је Волтерс, Холинс, Калинић, Вајт и Митровић. На другој страни Димитрис Прифтис је указао поверење Бохоридису, Недовићу, Каселакису, Сент Росу и Евансу.

Уочи меча:

Црвено-бели у 27. колу елитног такмичења гостују Панатинаикосу у "ОАКА арени" где желе да наставе серију добрих резултата против "зелених".

Шампион Србије и АБА лиге је забележио четири везана тријумфа против атинског великана у елитном такмичењу - три победе су остварене у Београду, једна у Грчкој.

Звезда је у последњем мечу ових екипа остварила свој најубељивији тријумф у Евролиги (81:48), али мало је вероватно да тако нешто може да се понови овог петка.

Тренер клуба са Малог Калемегдана Дејан Радоњић очекује другачију утакмицу од оне у Београду.

- Очекујемо сигурно другачији мец. Они су у односу на тај дуел направили одређене промене, неколико играча је дошло, неколико отишло. Панатинаикос има квалитет, има физички капацитет и сада играмо у Атини. Историја Панатинаикоса је за огроман респект. Потрудићемо се да што боље одиграмо меч - рекао је Радоњић.

Подсетимо, плејмејкер Атињана Стефан Јовић због повреде неће играти против бившег клуба.

БОНУС ВИДЕО: Звезда подигла пехар Купа Србије

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38