ДЕВОЈЧИЦЕ ОД 6 И 8 ГОДИНА ОДВЕДЕНЕ У ЛОГОР: Ко су српске жртве које су сведочиле у УН
НА иницијативу председника Србије Александра Вучића, свет је први пут у здању Уједињених нација имао прилику да види лица и чује личне приче о страдању и патњи српског народа у БиХ.
Фото: Новости
- Ово је први пут да је свет могао да види сестре Душку и Светлану Станић, које су као девојчице од 6 и 8 година одведене у логор у Рашћанима где су мучене и злостављане. Свет је видео Рајка Драганића, који је са ћерком затекао мртву, (искасапљену) супругу и родитеље, и Душана Магазина чији су родитељи заклани када је он био дечак. Како су му рекли, убијени су од стране муслиманских официра и официра ХВО у Коњицу. Многе друге свет ће видети ових дана и чути њихове бескрајно тужне приче које показују да су у рату какав се водио у БиХ страдали сви, људи свих националности и да поштовање треба, мора, да се покаже према свим жртвама - истакла је председница Народне скупштине Брнабић.
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК КИНЕ ПОСЛАО ПИСМО РАДНИЦИМА ЖЕЛЕЗАРЕ У СМЕДЕРЕВУ: Ево шта им је написао
01. 05. 2024. у 13:47
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)