КИЈЕВ У РАТНОЈ ПАНИЦИ Зеленски: Украјина се суочава са новом фазом општег руског рата
УКРАЈИНА се суочава с "новом фазом" општег руског рата, рекао је данас председник Владимир Зеленски током састанка с граничним чуварима у области Хмељницки.
Фото: Профимедиа
Кирило Буданов, шеф украјинске војне обавештајне службе (ХУР), рекао је раније да Украјина треба да очекује обновљени руски напад касно у пролеће или почетком лета, а напад би се интензивирао у околини источне области Донбаса.
- Окупатор се сада припрема да прошири свој напад. И сви ми - Украјинци, војници, држава, партнери - морамо учинити све да пореметимо план Русије за напад - рекао је Зеленски.
Часив Јар, град у области Доњецк, остаје једна од кључних мета Русије, јер би могао да олакша даље напредовање ка оближњим градовима Костиантнивка, Краматорск и Словјанск, рекао је Олександр Павлиук, командант Украјинских копнених снага.
- Русија има за циљ да потпуно окупира области Доњецк, Луганск и, ако је могуће, Запорожје у 2024. години - додао је он.
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА - Филипини, САД и Француска у Западном филипинском мору
Препоручујемо
НУКЛЕАРНА ПОРУКА КАМЕРОНУ: Захарова подсетила британског минстра на руски арсенал
03. 05. 2024. у 20:01
ПРОБИЈЕНА УКРАЈИНСКА ОДБРАНА: Руске снаге продиру ка Купјанску (МАПА/ВИДЕО)
03. 05. 2024. у 19:15
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)