ГОЛ ЗА СЕНЗАЦИЈУ: Овако је љубимац "гробара", после бравура у дресу Партизана, нокаутирао моћну Немачку (ВИДЕО)

23. 11. 2022. у 17:24

ЈАПАН је на Светском првенству у фудбалу, чији је домаћин Катар, приредио сензацију у првом колу групе Е: "самураји" су победили моћну Немачку са 2:1 и то после преокрета, а јунак је био нико други до љубимац Партизанових навијача, бивши члан црно-белих, Такума Асано.

ГОЛ ЗА СЕНЗАЦИЈУ: Овако је љубимац гробара, после бравура у дресу Партизана, нокаутирао моћну Немачку (ВИДЕО)

Подсетимо, у уторак је Аргентина на сензационално изгубила од Саудијске Арабије, потом Данска није успела да савлада Тунис, а онда су и "панцери" разочарали.

И то највише захваљујући упорности Јапанаца, али и мајсторији некадашњег члана екипе из Хумске.

Такума Асано, који је у игру ушао у 57. минуту, прво је на терену помогао екипи да дође до изједначења (стрелац је био Доан), а седам минута пре краја и сам је дао гол. За победу.

Фудбалер Бохума је умакао Шлотербеку и, искоса, закуцао лопту у рашље голмана "панцера", Нојера, а тај гол Такуме Асана можете видети када кликнете ОВДЕ.

Након тог поготка Немци су кренули на све или ништа, али Јапан је одолео и успео да дође до великог тријумфа.

Немачкој је ово био тек трећи пут да је изгубила прву утакмицу на Светском првенству.

У другом мечу поменуте групе играју Шпанија и Костарика, а пренос можете пратити уживо на порталу "Новости".

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ