ЛИГА ЕВРОПЕ: Тадић асистирао и промашио пенал, Динамо изгубио, Јунајтед у доброј позицији (ВИДЕО)

08. 04. 2021. у 23:08

ФУДБАЛЕРИ Ајакса поржажени су од Роме у Амстердаму са 1:2 у првом мечу четвртфинала Лиге Европе. Душан Тадић могао је бити херој "копљаника".

Репрезентативац Србије је најпре сјајно асистирао Дејвију Класену у 39. минуту, али је у другом делу сусрета промашио пенал и омогућио ривалу да остане у утакмици.

"Вучица" је то искористила, до изједначења је стигла у 57. минуту преко Лоренца Пелегрина.

Када се чинило да ће меч бити завршен 1:1 Ибањез је остао сам у казненом простору Ајакса и закуцао лопту у мрежу.

Манчестер јунајтед је славио против Гранаде у Шпанији резултатом 2:0, а голове су постигли Маркус Рашфорд и Бруно Фернандеш.

Брзоноги фудбалер је сјајно примио лопту коју је послао Виктор Линделеф и без већих проблема савладао голмана домаћих Руија Силву.

Тријумф тиму Олеа Гунара Солскјера потврдио је Бруно Фернандеш који јеу 90. минуту био прецизан са беле тачке.

Динамо је у прошлој фази такмичења сензационално избацио Тотенхем, али је поклекао на свом терену, пошто је поражен од Виљареала са 1:0.

Тренутак одлуке десио се у финишу првог полувремена, тачније у 44. минуту када је Ђерард Морено реализовао једанаестерац.

Арсенал је неочекивано одиграо 1:1 са Славијом из Прага на "Емирејтсу" и то тако што је у четвртом минуту надокнаде примио гол.

Мучио се домаћин да сломи отпор првака Чешке и то је успео да уради Николас Пепе у 86. минуту, али је све који воле Арсенал шокирао Холеш.

Ревашни су на програму наредног четвртка.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47