ЗВЕЗДА СЛАВИ ПАВКОВА: Црвено-бели ремизирали са играчем мање против Милана (ВИДЕО) (ФОТО)

А. Илић

18. 02. 2021. у 18:20 >> 20:57

ФУДБАЛЕРИ Милана ремизирали су против Црвене звезде 2:2(0:1) на гостовању у Београду.

Узбудљиво је било одмах од почетка меча. Кастаљехо је већ у 5. минуту постигао гол. Био је поништен због офсајда фудбалера Милана.

Поново су гости повели у 12. минуту, тада је поново срећа погледала Црвену звезду која се извукла након што је грчки судија Тасос Сидиропулос после консултација са ВАР собом поништио гол Теа Ернандеза.

Добро је у наставку играла Црвена звезда. Имали су пар прилика, претили после корнера и шутевима Мирка Иванића из даљине. Чинило се да ће до полувремена Звезда успети да сачува своју мрежу. Онда је домаћину срећа окренула леђа.

Радован Панков је неспретно реаговао у 42. минуту. Ногом је уклизао, погодила га је лопта и завршила је иза леђа Милана Борјана.

Након шест минута игре у другом полувремену Ромањоли игра руком. Пенал за Црвену звезду. У 52. минуту успева да изједначи Звезда преко Канге.

Није дуго трајала радост Звезде, а Радован Панков могао је да израсте у трагичара, скупо је платио школу играња против великог милана. Након аутогола, направио је и пенал.

После контре у 59. минуту Тонали вуче контру, додаје Ернандезу. Обара га Радован Панков. Ернандез је преузео одговорност. Савладао је са пеналтика Бројана.

Након другог жутог картона Милана Родића Звезда игра са играчем мање. Ипак, Милан али Павков доноси радост Звездашима голом у 92. минуту за коначних 2:2 и наду да Звезда може до подвига на Сан Сиру.

Црвена звезда - Милан 2:2 (0:1)
(Канга п 52', Павков 92 - Панков аг 42', Ернандез п 60')

Стадион: Рајко Митић

Без публике

Судија: Тасос Сидиропулос (Грчка)

Црвена звезда: Борјан - Панков, Милуновић, Дегенек - Гобељић (од 74 Гајић), Петровић (од 80. Саного), Канга, Родић - Бен (од 62. Фалко), Иванић (од 80. Бакајоко) - Фалчинели (од 82. Павков).

ФК Милан: Донарума – Калулу, Томори, Ромањоли, Ернандез (од 77. Дало) – Бенасер (од 38. Тонали), Меите, Крунић – Кастиљехо, Ребић (од 46. Леао) – Манџукић( од 82. Чалханоглу).

.

KRAJ MEČA

94. МИНУТ - Из тог корнера Звезда долази до гола. Милан Павков је оправдао поверење Дејана Станковића главом је савладао Донаруму

92. МИНУТ - Добра прилика за Звезду. Скида Ромањили павкову са главе лопту у одсудном тренутку.

88. МИНУТ - Слаб ударац Бакајока. Корнер за Звезду. Последњих пар минута има Звезда контролу упркос томе што има играча мање.

80. МИНУТ - Три измене у Звезди, на терен ће Бакајоко, Саного и Павков.

77. МИНУТ - Звезду сада чека готово  немогућа мисија. Црвени картон, тачније други жути, добио је Милан Родић.

74. МИНУТ - Гајић улази уместо Гобељића, спрема се и Бакајоко да уђе у игру.

67. МИНУТ - Поново греши Панков, шутирао је Кастиљехо, одлична реакција Борјана.

59. МИНУТ - ПАНКОВ ПРАВИ ПЕНАЛ! Тонали је повукао контру. Послао је до Теа Ернандеза, оборио га је Радован Панков. Штопер Звезде је израстао у трагичара, након аутогола направио је и пенал.

58. МИНУТ - Имала је Црвена звезда иницијативу у последњих неколико минута.

54. МИНУТ - Шутирао је Канга, лоше је то било.

52. МИНУТ - Канга сигурно изводи пенал 1:1.

51. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ! Ромањолија је погодила лопта у руку. Добија фудбалер Милана и жути картон.

47. МИНУТ - Лоша процена Бена. Имао је добру прилику након додавања Иванића, покушао је да промени позицију, а то је само закомпликовало, те се Донарума одлично позицинирао.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Петровић шутира, поново је блокиран. Корнер.  Милуновић је имао добру шансу потом, али је отишла лопта преко гола!

42. МИНУТ - Ауто гол! Радован Панков неспретно реагује и шаље лопту испод руку Милана Борјана!

38. МИНУТ - Бенасер због повреде неће моћи да настави меч. Стефано Пиоли ће морати да мења. У игру улази Сандро Тонали.

33. МИНУТ - Одлично центрира Гобељић, неко од дефанзиваца скида лопту са главе Бену. Само корнер.

28. МИНУТ - Динамична игра на обе стране, Ребић и Иванић за сада централне фигуре. Покушао је сада фудбалер Милана да пронађе Манџукића, не успева.

25. МИНУТ - Одлично додавање Канге до Иванића, покушава везиста Звезде са велике удаљености, морао је да се помучи Донарума

22. МИНУТ - Веома лепа акција Милана. Дубинска лопта долази до Ребића који излази испред Борјана, шутира преко гола.

20. МИНУТ - Велика шанса за Звезду! Гађао је Иванић другу стативу, крајњим напором брани Донарума.

19. МИНУТ - Шутира Раде Крунић снажно, овог пута сигурнији Борјан.

16. МИНУТ - притисак Црвене звезде. Имали су неколико јалових покушаја домаћи. Шутирао је Његош Петровић, неуспешно.

12. МИНУТ - Поново поништен  гол Милана - Лоше реагује Милан Борјан при изласку са мреже, а Тео Ернандез не прашта ову грешку. Ипак, Сидиропулос након консултација са ВАР собом поништава још један гол Милана!

9. МИНУТ - Шутира Ребић након још једног додавања у простор између штопера. Каснио је Панков, био одличан Борјан.

7. МИНУТ - Шутирао је Канга, будан Донарума.

5. МИНУТ - ПОНИШТЕН ГОЛ МИЛАНА - Ромањоли је оборио фудбалера Црвене звезде испред шеснаестерца. Канга је извео прекид, неуспешно. Контра за Милан, срећа за Звезду, поништен је гол Кастиљеха!

1. МИНУТ - Меч је почео!

Навијачи су се спонтано окупили испред стадиона Црвене звезде.

Пред сам меч појавила се информација да су челници Милана ово гостовање искористили и за посао  око нових појачања. Звездин Бисер наводно је на мети клуба из Милана.

Марио Манџукић није једино зимско појачање Милана за које се очекује да вечерас дебитује, фудбалер на позајмици из Челсија Томори такође би требало да по први пут буде стартер. Тако бар најављују италијански медији.

Вечерашњи меч пратиће и Новак Ђоковић, на Инстаграму је објавио да се састају два његова омиљена тима.

Вујадин Савић верује у Црвену звезду, пита се "какав би то звездаш могао да сумња у црвено-беле"?

Фудбалере Црвене звезде сачекала је порука на северној трибини. Нема сумње да ће ово вечерас бити велика мотивација

Тренер Милана из 1988. године Ариго Саки присетио се меча у Београду. Посебно су га "уплашили" навијачи

" Екипи Милана не би требало да се прети. Ја је изузетно поштујем, оно што је Пиоли урадио у досадашњем току сезоне. Требало је да буде смењен, али их је убедио у своје идеје. Пиоли је урадио велики посао са Миланом. Био је на излазним вратима, упознао сам га, видео сам како ради, имам високо мишљење о њему. Није битно ко игра, на свакој позицији имају одличног играча. Такве су околности, после прве утакмице имају Интер, па после друге Рому, они треба да размишљају о томе, рекао је пред меч Дејан Станковић, о конференцији више читајте ОВДЕ.

Из табора Милана пред меч говорио је Стефано Пиоли.

" Морамо да гледамо унапред, као што смо увек и радили. У спорту није важно оно што си урадио, него оно што ћеш да урадиш. Желимо добар почетак сутра, мада знамо да је ово изазов који ће трајати 180 минута и да играмо против тима који доминира у својој лиги", поручио је тренер Милана, о томе више можете прочитати ОВДЕ.

Франко Барези истакао је да је Црвена звезда велико име у свету фудбала.

Раде Крунић говорио је пред утакмицу, истакавши да је велики навијач Црвене звезде, али да вечерас то не важи.

Јавност и даље препричава дуеле Црвене звезде и Милана из 1988. године. Тада је на пут српском тиму стала Магла.

Овако се тог дуела присећа Горан Маза Васиљевић. Дуел је овако препричао Стеван Дика Стојановић

Дуела из 2006. године присетио се Милан Пуровић.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44