ПИКСИЈЕВА СРБИЈА ИЗГУБИЛА У БЕОГРАДУ: Мађарска се гостила на "Маракани" (ВИДЕО)

07. 09. 2023. у 22:42 >> 22:57

СРБИЈА је изгубила од Мађарске са 1:2 на стадиону "Рајко Митић" у 5. колу квалификација за Европско првенство.

ПИКСИЈЕВА СРБИЈА ИЗГУБИЛА У БЕОГРАДУ: Мађарска се гостила на Маракани (ВИДЕО)

Деловало је да ће исход овог сусрета бити другачији, с обзиром на то да је већ у 10. минуту на семафору стајало 1:0 након што је после сјајне акције "орлова" Атила Салаи затресао сопствену мрежу.

Ипак, од тог момента изабраници Драгана Стојковића Пиксија престали су да играју. Ривал је то искористио и за само два минута успео да преокрене резултат. Стрелци су били Барнабас Варга и Вили Орбан.

До краја полувремена није било правих прилика на обе стране. Наставак сусрета донео је много бољу, растрчанију и борбенију Србију, али све то није било довољно да се избегне први пораз у овим квалификацијама.

Наша селекција је квалификације отворила са два тријумфа (Литванија и Црна Гора), а након тога је уследио реми са Бугарском и ево сада први неуспех и то код куће.

Имали су добре шансе Душан Влаховић, Милош Вељковић, Страхиња Павловић, Немања Гудељ... но ниједна лопта није успела да заврши иза сјајног Денеша Дибуса.

Мађарска се у другом полувремену определила на одбрану свог гола и успеле да освоји три бода. Србија сада има поправи у недељу у Каунасу, када од 20.45 гостује Литванији.

Мађари су лидер ове групе са 10 бодова, "орлови" су остали на седам, Црна Гора је трећа са пет, потом следе Бугарса и Литванија са по два.

Србија - Мађарска 1:2 (1:2)

Стадион: "Рајко Митић". Судија: Хосе Луис Мунуера (Шпанија). Стрелци: Салаи 10 аг (Србија) - Варга 34, Орбан 36 (Мађарска).

Србија (3-4-1-2): В. Милинковић Савић - Вељковић, Гудељ, Павловић - Радоњић (од 46. Живковић), Максимовић (од 64. Миленковић), С. Милинковић Савић, Костић (од 46. Младеновић) - Тадић (од 86. Илић) - Митровић, Влаховић (од 87. Јовић).

Мађарска (3-4-2-1): Дибуш - Ланг, А. Салаи, Обран - Него, Нађ (од 77. Ката), Стајлс, Керкез (од 70. Фиола) - Соболсај, Р. Салаи (од 94. Чобот) - Варга (од 77. Варга).

Друго полувреме: Србија - Мађарска 1:2

90+5' - Крај утакмице!

90+1' - Играће се још пет минута у другом полувремену. А Гудељ је имао добру прилику, натрчао је на одбијену лопту, али ја она отишла мало поред гола Денеша Дибуса.

87' - Још две промене направио је селектор Србије, из игре су изашли Душан Тадић и Душан Влаховић, а до краја ће на терену бити Иван Илић и Лука Јовић.

73' - Доста среће имали су "орлови". Лоше је проценио ситуацију Вања Милинковић Савић који је беспотребно истрчао и оставо празан гол, до лопте је стигао Него, али није се најбоље снашао па је на семафору остало 1:2.

69' - Трећи пут Србија погађа спољни део мреже, други пут је то урадио Влаховић. Младеновић је имао доста времена да се наместио на центаршут, урадио је то и добро упослио нападача Јувентуса чији ударац није био прецизан.

64' - Немања Максимовић је завршио утакмицу, а на терен је ушао фудбалер Фиорентине Никола Миленковић.

61' - Нестварни Дибус, шта је одбрани у два наврата голман Ференцвароша. Сада је Вељковић шутирао главом, бацио се чувар мреже Мађарске и одлично је реаговао.

58' - Каква прилика за Србију. Тукао је Влаховић искоса са леве стране, али сјајно је интервенисао Дибус и сачувао предност Мађарској.

53' - Могло је ово да буде много опасније по нашег ривала. Павловић је шутирао главом после центаршута Тадића из корнера, но то није урадио добро, па је лопта отишла преко гола.

51' - Боље је Србија ушла у друго полувреме у односу на то како су завршили први део сусрета. Још увек нема озбиљних прилика пред голом Дибуса, али лопта је константно на половини Мађарске.

46' - Драган Стојковић Пикси је одмах направио две промене на старту другог дела меча. Меч је завршен за Филипа Костића и Немању Радоњића, њих су заменили Филип Младеновић и Андрија Живковић.

Прво полувреме: Србија - Мађарска 1:2

45+2' - Завршено је прво полувреме на стадиону "Рајко Митић".

45+1' - Прво полувреме продужено је за два минута, а Србија је преко Влаховића имала прилику да порана резултат, али је лопта после ударца главом нападача Јувентуса завршила мало поред стативе.

36' - За само два минута наш ривал је успео да преокрене резултат. После корнера за Мађаре настала је гужна у казненом простору "орлова", искоритсио је то Вили Орбан који је остао сам на пет метара и није му било тешко да се упише у стрелце.

34' - Мађарска је успела да изједначи. Него је упослио Адама Салаија који је шутирао из прве, одбранио је то Милинковић Савић, но лопта се одбила опет до Салаија, па до Барнабаса Варге који је убацио лопту у празну мрежу.

28' - Већ у следећем нападу је тукао Филип Костић. Пробао је искоса са леве стране, али од свега погодио је само спољни део мреже.

27' - Нови добар напад "орлова". Митровић је успео само мало да закачи лопту, што је омогућило Дубусу да реагује. Да је напад Ал Хилала био ближи лопти то би вероватно било 2:0

13' - Још један опасан напад Србије, Победао је Радоњић по десној страни, лопта је дошла до Костића који је упослио Влаховића, но он је погодио спољни део мреже.

10' - Србија води 1:0! Сјајна акција наше репрезентације. "Орлови" су одузели лопту на средни терена, Сергеј је проиграо Тадића, овај упослио Влаховића чији ударац није био толико јак, али је Атила Шалаи закуцао лопту у своју мрежу.

5' - Уводних пет минута је протекло у опипавању пулса, па прилика није било. Имали су гости један добар напад, али опасности по гол Вање Милинковића Савића није било.

1' - Почео је меч на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

"Орлови" ће на овом сусрету имати најлепшу могућу подршку. На трибинама стадиона "Рајко Митић" биће само деца до 14 година, због забране играња меча уз присуство публике.

Такође, ова утакмица је много важна због тога што би победник био ближи да буде део континенталног такмичења које ће се од 14. јуна до 14. јула наредне године одржати у Немачкој.

Поменути дуел још више добија на значају када се зна да је Црна Гора ремизирала са Литванијом у гостима (2:2) која сада има пет бодова, два мање од Србије и Мађарске, али и утакмицу више.

Србија и Мађарска су последњи меч одиграли у марту прошле године. Био је то пријатељска утакмица коју су "орлови" добили у Будимпешти са 1:0. Пре тога у Лиги нација 2020. године било је 1:0 за Мађарску, док је на "Пушкаш Арени" било 1:1.

Састави тимова:

Србија (3-4-1-2): В. Милинковић Савић - Вељковић, Гудељ, Павловић - Радоњић, Максимовић, С. Милинковић Савић, Костић - Тадић - Митровић, Влаховић.

Мађарска (3-4-2-1): Дибуш - Ланг, Шалај, Обран - Него, Нађ, Стајлс, Керкез - Соболсај, Салаи - Варга.

БОНУС ВИДЕО: Прва званична утакмица на новом стадиону у Лесковцу

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53