МА, САМО НЕКА ГА АСОВИ ПЉУЈУ! Душан Тадић завио у црно европског гиганта у бурној ноћи Лиге шампиона (ВИДЕО)

01. 11. 2022. у 23:05

ДУШАН Тадић је поново био у центру пажње поводом наступа Ајакса у Лиги шампиона.

Прошле седмице су га поједини навијачи "копљаника" ужасно вређали због промашаја на мечу са Ливерпулом, али ове...

Ове се "променила плоча", и то након што је капитен фудбалске репрезентације Србије доживео оштар напад од стране некадашњег аса холандске репрезентације, Рафаела ван дер Варта.

Наиме, када су објављени састави тимова за меч Глазгов Ренџерс - Ајакс, који је у последњем колу Лиге шампиона одлучивао који ће од ових тимова проћи у Лигу Европе, а који на пролеће гледати евро-купове само путем ТВ преноса, Ван дер Варт је кренуо у напад на Тадића.

Говрећи за "Зиго спорт" он је истакао следеће:

- Душан Тадић ће на "Ајброксу" играти на свом омиљеном месту, на левом крилу. Због тога Бергвијн мора да игра десно. А то је погрешно. Куповина Бергвијна је била добар посао, сви се слажу да је он сјајан играч, али ако игра левокрилно. То значи да Тадић не би требало да игра, ако већ не игра добро на десној страни или као нападач. А Душан Тадић игра јако лоше већ четири месеца. Само, Тадић је тај који одлучује да ли ће играти или неће, он у Ајаксу има статус као да је Роналдо или Меси!

Да ли је српски ас чуо ове критике или не, тек - причу у А групи Лиге шампиона (у којој су се Наполи и Ливерпул већ побринули да прођу даље) завршио је изврсном игром.

Ајакс је са 1:3 победио Шкоте, а у три акције за голове Тадић је направио одлучујуће потезе.

Проиграо је и Кудуса у четвртом минуту, када је он постао асистент Бергуису за вођство, а Србин је додао лопту и Вијндалу, који ју је потом проследио Кудусу за 0:2. Пет минута пре краја домаћини су постигли утешни погодак из једанаестерца, прекасно да би било чиме могли да обрадују своје разочаране навијаче, јер се шоу капитена "орлова" наставио.

Након што је је у 56. минуту Тадић одлично уочио кретњу саиграча, а гол који су његове колеге недуго затим постигле био поништен због минималног офсајда, десила се у у 88. минуту и његова званична асистенција (после она два кључна учествовања у акцијама за уводне поготке).

Он је са центра идеално послужио Консеисаа, између двојице чувара, после чега је уследио погодак за коначних 1:3.

Душа н Тадић теши голмана Ренџера после победе Ајакса у 6. колу Лиге шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Ренџерс је услед бравура "копљаника", које је Душан Тадић као капитен предводио од првог до последњег минута, толико разочарао своје навијаче да су неки од њих већ после пола сата кренули да напуштају трибине "Ајброкса". И не чуди:

Глазгов Ренџерс је постао први шкотски клуб у историји Лиге шампиона који је испао а да није освојио ниједан једини бод. На све то, шест мечева у групи је окончао уз гол разлику 2:22, а тиме је ушао у историју такмичења као најгори тим (по резултатима) који је икада играо елитно такмичење. Досадашњи негативан рекорд држао је загребачки Динамо који је у сезони 2012/2013 имао гол разлику "-19", а сада су је "ренџери" надмашили за један погодак.

Бурно вече у Лиги шампиона

Наполи је у поменутој групи А задржао прво место иако је изгубио са 2:0 од Ливерпула, којег је надвисио због победе од 4:1 у првом колу. Црвенима је требао тријумф од три или више голова разлике да би преузели прво место од клуба из Напуља, но рани промашаји асова домаћих (а и бравуре голмана Мереа, нарочито када би се нашао "очи у очи" са Мохамедом Салахо) то су онемогућили. Салах јесте дао гол, али тек у 85. минуту, па ни онај који је Дарвин Нуњез постигао у осмом минуту судијске надокнаде времена није био довољан да се остваре снови екипе с Енфилда (за коју је од 87. минута играо и Срђан Бајчетић).

У групи Б раније током дана је све постало познато, а о успесима Порта и Клуба Бриж, односно неуспесима Бајера и Атлетика из Мадрида "Новости" су вам већ писале, док је нешто незанимљивије било у групи Ц.

У њој је Бајерн потврдио класу и прво место савладавши Интер са 2:0, а трећепласирана Барселона је у занимљивом дуелу савладала као гост са 2:4 Виторију Плзењ, која је остала прикована за последње место.

Најинтересантније је било у групи Д, у којој је пред последње коло стање на табели било: Тотенхем 8 бодова, Ајнтрахт  и Спортинг по 7, Олимпик Марсељ 6, а играли су Олимпик - Тотенхем и Спортинг - Ајнтрахт.

У једном тренутку су Спортинг и Олимпик водили, чиме су се пробили на водеће позиције,  али... На крају невероватно драматичних утакмица оба тима су остала без нокаут фазе Лиге шампиона.

Сјајан Ленглеов погодак главом одушевио је навијаче Тотенхема јер су им љубимци стигли до (жељених, а привремених) 1:1, док је клуб из Франкфурта притом обављао преокрет: Канада је донео егал Ајнтрахту у Португалији, а великих 1:2 погодак Колоа Муанија из "мртвог угла".

У завршници меча на "Велодрому" Колашинац је имао колосалну прилику да Олимпику донесе жељену победу, но главом је са три метра промашио небрањени део мреже. А док је Ајнтрахт славио победу којом се привремено винуо на сензационално прво место, немачки клуб је који минут касније пао на друго, јер је и Тотенхем направио преокрет: у 95. минуту је Хојбјерг сјајним ударцем крунисао контру лондонске екипе, за прву позицију на табели. Тај гол је оставио Олимпик и без већ виђеног бода, а тиме је клуб из Марсеља пао на четврто место и завршио с учешћем у евро-куповима ове сезоне.