КРАХ АТЛЕТИКО МАДРИДА: "Јорганџије" завршиле европску одисеју, Леверкузен од пролећа у Лиги Европе

01. 11. 2022. у 20:40

ВЕЛИКИ крах доживео је Атлетико Мадрид. "Јорџаније" су окончале надметање на ервопској сцени што се ове сезоне тиче, па им остаје само надметање у Примери и Купу краља.

КРАХ АТЛЕТИКО МАДРИДА: Јорганџије завршиле европску одисеју, Леверкузен од пролећа у Лиги Европе

Клуб из главног града Шпаније је поражен од Порта са 2:1 у последњем 6. колу групне фазе Лиге шампиона и завршио је елитно такмичење као четвртоласирани тим у групи Б са пет бодова.

Исти број бодова освојио је и Бајер Леверкузен, али немачки клуб је бољи у међусобном учинку (2:0, 2:2), па ће од пролећа играти у Лиги Европе.

Занимљиво ово је први пут за Атлетико од сезоне 2017/2018 да неће проћи у нокаут фазу Лиге шампиона. Тада су Мадриђани били трећи и касније су освојили Лигу Европе савладавши Марсеј у финалу.

НЕВЕРИЦА Антоан Гризман/ФОТО: АП/Танјуг

Што се утакмице на "Драгау" тиче домаћин је испоставило се све решио после 24 минута када је на семафору писало 2:0. Стрелци за португалски тим били су Мехди Тареми и Стефен Еустакио.

Наду да Атлетико може да избегне пораз донео је Маркано који је у петом минуту надокнаде након центаршута гостију из корнера главом затресао сопствену мрежу.

Други меч ове групе између Леверкузена и Брижа одигран у Немачкој завршен је без победника, али и без голова.

Порто је као првопласирани прошао у осмину финала са 12 бодова, белгијски шампиона је други са 11.