"ТАДИЋУ, ПУТИНЕ!" Капитен фудбалске репрезентације Србије разбеснео навијаче свог Ајакса у лудној ноћи Лиге шампиона

26. 10. 2022. у 21:49 >> 23:18

ДУШАН Тадић је изазвао прилично неконтролисан излив беса код навијача Ајакса, клуба за који наступа.

ТАДИЋУ, ПУТИНЕ! Капитен фудбалске репрезентације Србије разбеснео навијаче свог Ајакса у лудној ноћи Лиге шампиона

Иако је у питању један од најбољих играча "копљаника" последњих година, присталице амстердамског клуба нису могле да му опросте оно што је урадио у првом полувремену утакмице 5. кола Лиге шампиона против Ливерпула.

Тадић, који је из Саутемптона прешао у Ајакс 2018. године, а од тада дао чак 94 гола и имао 98 асистенција на 209 утакмица за холандски клуб, потпуно несвакидашње је "распет" на друштвеним мрежама - зато што није искористио лепу прилику при резултату 0:0.

Ајакс је, наиме, одједном дошао у ситуацију да са четири играча у нападу, уз лопту у поседу, има наспрам себе само двојицу Ливерпулових дефанзиваца и голмана Црвених, али...

Почетак контранапада Ајакса против Ливерпула, Тадић је скроз лево, у дну фотографије / Твитер / vtbl

Иако је лопта с десне стране напада "копљаника" на крају акције стигла до потпуно усамљеног Тадића, који је прилазио с левог крила...

Лопта с десног крила креће лево ка Тадићу, саиграч је пропуштају / Твитер / vtbl

... српски ас је на тренутак оклевао, тек колико да се намести да шутне.

Тадић примирује лопту једним додиром и креће да шутира / Твитер / vtbl

А када је шутнуо лопту, тај ударац је успео да изблокира Трент Александер Арнолд.

Трент Александер Арнолд бутином блокира шут Душана Тадића на мечу Ајакс - Ливерпул / Твитер / vtbl

Иако је у питању била класична неискоришћена прилика, каквих на свакој утакмици има бар по неколико, дакле - није у питању био промашен "празан гол", већ шут са десетак метара, док се испред себе има и голман ривала, и један дефанзивац, десетине навијача Ајакса су осуле "дрвље и камење" на капитена репрезентације Србије.

Ево само неких од тих реакција друштвеним мрежама:

- Разбеснело ме је што је Тадић успео да од Трента "направи" доброг играча.

- Дај, Тадићу, ово је неприхватљиво.

- Брате, како је Тадић још увек Ајаксов фудбалер?

- Тадићу, Путине.

Иако је било и правих псовки упућених српском асу, ово поређење са руским председником Владимиром Путином (који се у западном делу Европе сматра бауком због актуелних односа на релацији Русија - Украјина), довољно говори у ком психичком стању су били поједини навијачи Ајакса - због једне промашене шансе.

Та острашћеност је врло брзо доживела тежак ударац... Тачније, више њих.

Јер, недуго после Тадићевог промашаја у 36. минуту, Мохамед Салах је дао гол за Ливерпул.

- Та Тадићева шанса скупо кошта. Мо Салах... - прокоментарисао је један од навијача после првог гола на мечу, у 42. минуту.

А недуго након што је почело друго полувреме, Ливерпул је још двапут у кратком раздобљу затресао мрежу Ајакса.

Најпре је Нуњез у 49. минуту постигао гол после асистенције Робертсона, а онда је у 52. Салах идеално упослио Елиота који је донео 0:3 Ливерпулу, очај навијачима Ајакса на стадиону "Јохан Кројф арена". И не чуди, нови пораз је њихове љубимце оставио на само три бода из пет такмичарских наступа у елитном друштву (гори је само у тој, А групи, Ренџерс са "нулом") док даље иду Наполи са 15 и Ливерпул са 12 бодова.

Драме, драме!

Од осталих утакмица Лиге шампиона које су игране у среду, највеће фудбалске трилере видели су навијачи у Лондону и Мадриду.

Тотенхем је губио од Спортинга из Лисабона, а онда успео и да изједначи, те да преко Харија Кејна у 95. минуту изнова затресе мрежу, али ... ВАР је поништио тај погодак због веома малог офсајда, па су лондонски "певци" остали без победе која би их већ сада одвела у нокаут фазу Лиге шампиона, а остали су и без искљученог Антонија Контеа, који је беснео после поменуте судијске одлуке.

Судија Дани Макели искључује Антонија Контеа, тренера Тотенхема, на мечу са Спортингом / FOTO: Tanjug/AP

Луда завршница била је и на мечу Атлетико Мадрид - Бајер Леверкузен. Атлетику је тријумф био јако важан, како би сачувао теоретску шансу да прође даље, а онда је при резултату 2:2, у судијској надокнади времена досуђен и пенал за Мадриђане.

Међутим, отписани "фармацеути" су се спасили - и то како: Храдецки је у 95. минуту одбранио једанаестерац Караску, на лопту је потом натрчао Саул Нигуез и погодио пречку, да би Мандава онда пробао да да гол, а на "црти" погодио несрећног Караска (ВИДЕО). Овај епилог је означио крај снова Атлетика о нокаут фази Лиге шампиона, што су играчи Бајера прилично бурно прославили, иако су последњи у групи.

Славље фудбалера Бајера после невероватних промашаја Атлетика на самом крају меча Лиге шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Са друге стране, Бајерн је наставио са својом традицијом да Барселони држи часове, победивши је са чак 3:0, чиме јој је "посолио рану" након што ју је пред овај меч Интер својим успехом "преселио" у Лигу Европе.