ИНТЕР У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА: "Неразури" лако са Плзеном, Порто разбио Бриж

26. 10. 2022. у 20:38

ИНТЕР ће играти у осмини финала Лиге шампиона, пошто је на свом терену победио Плзен са 4:0 у 5. колу Лиге шампиона.

ИНТЕР У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА: Неразури лако са Плзеном, Порто разбио Бриж

Сви љубитељи фудбала су с нестрпљењем чекали дуел Барселона и Бајерн Минхена, али после тријумфа "неразура" дуел на "Ноу Кампу" нема никакав такмичарски значај јер италијански клуб има шест бодова више од Каталонаца и бољи је у међусобним дуелима (1:0 у Милану, 3:3 у Шпанији).

Од старта меча су изабраници Симонеа Инзагија кренули офанзивно, а отпор шампиона Чешке су сломили у финишу првог дела када су голове постигли Хенрик Мхитаријан и Един Џеко.

Ништа се није променило ни у наставку сусрета, домаћин је кренуо по још један гол и до њега је стигао у 66. минуту када се други пут у стрелце уписао репрезентативац Босне и Херцеговине.

Коначан резултат утакмице поставио је повратник на терен Ромелу Лукаку који је Јиндриха Станека матирао у 87. минуту.

Интер сада има 10 бодова, два мање и утакмицу више од Бајерна, Плзен је и даље без бодова у Лиги шампиона.

У другом мечу који је одигран у овом термину Порто је као гост прегазио Бриж са 4:0 и уписао трећу везану победу у елитном такмичењу.

РАДОСТ Фудбалери Порта/ФОТО: АП/Танјуг

Први део сусрета обележио је погодак Мехдија Таремија, а у другом је виђена тотална доминација португалског великана.

Порто је у размаку од 13 минута постигао три поготка захваљујући Еванилсону, Еустакију и поново Таремију.

Тим са стадиона "Драгао" сада има девет бодова, пет више и утакмицу више од мадридског Атлетика. Бриж је лидер са 10 бодова.