ПАРТИЗАН ИДЕ ДАЉЕ! Европско пролеће донело дете црно-белих (ВИДЕО)

09. 12. 2021. у 18:44

ФУДБАЛЕРИ Партизана играће и на пролеће у Европи. Црно-бели су на свом стадиону одиграли 1:1 са кипарским Анортозисом, што им је било довољно за друго место на табели групе Б.

Погодак за Партизан постигао је Марко Миловановић, који је тако остварио својеврсни хет-трик, пошто је у последње три утакмице за црно-беле погађао мрежу противника у три такмичења - у Купу Србије против Дубочице, у Супер лиги Србије против Новог Пазара а сада је постигао и европски првенац.

Црно-бели су одлично ушли у утакмицу, иако веома ослабљени неиграњем неколико првотимаца (Марковић, Натхо, Рикардо...), али их је сасекао изједначујући погодак Кипрана који је био плод несмотрености голаман аПоповића. Млади чувар мреже је промашио лопту приликом једног излета на ивицу казненог простора, а онда је направио пенал.

Анортозис је урадио све да стигне до другог гол, стрепели су навијачи црно-белих, нарочито у последњим тренуцима утакмцие када је гол висио у ваздуху, али је било и мал осрећ за Партизан.

Додуше, севнула је и контра нашег тима неколико пута, али су јојић и холендер били непрецизни у завршници.

У другој утакмици групе Б Гент је минималним резучтатом савладао Флору па је са15 бодова заузео прво место. Партизан је са осам бодова други, Анортозис са шест трећи, а флора је четврта са пет освојених бодова.

Жреб за другу рунду је у понедељак.

Пренос утакмице у блогу уживо могли сте да пратирте на нашем порталу, ево како је то изгледало:

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90+4' - Кристофи је идеалне позиције шутирао поред гола.

90+2' - Могао је Холендер да поштеди навијаче црно-белих агоније, али није искористио контранапад.

89' - У игри су Живковић и Милетић који су заменили Јојића и Урошевића.

83' - Здјелар је изборио корнер после комбиновања са Миљковићем на десном крилу. Јојић је извео ударац из угла, али је игра прекинута због фаула у нападу.

81' - Не одустају гости од борбе за европско пролеће, али нису успели из корнера да угрозе гол Поповића.

79' - Пошто се и други пут нашао у нокдауну, антонијадес је морао да напусти игру. Његово место у срцу одбране Анортозиса заузео је Кореа.

73' - Судар Миловановића и Антонијадеса на средини терена, обојици је морала да се указује помоћ.

72' - Само три минута вила су довољна Качарави да уђе у прилику за гол, али стигао је до лопте Поповић пре резервисте Анортозиса.

71' - Нова измена код гостију, излази и други нападач Делетић кога мења Кристофи.

69' - Стрелац гола за Анортозис Христодулопулос уступио је место на терену Качарави.

65' - Први жути картон на утакмици, уписан је Шћекић због неопрезног старта.

62' - Лутовац и Холендер добијају прилику уместо Менига и Јовића.

61' - После периода боље игре Кипрана, севнула је контра Партизана након једног корнера гостију. Иницирао је Јовић по десној страни, упослио Јојића који није успео да реализује ситуацију три на два.

55' - Води Гент у Белгији, а мало је недостајало да Анортозис поведе у Београду, после корнера са десне стране.

49' - Резервиста Анортозиса Поповић, који је у игру ушао на старту другог дела игре, имао је стоодстотну прилику, после добре асистенције Делетића, срећом је лоше шутирао, можда и захваљујући чињеници да није довољно загрејан па није озбиљније угрозио презимењака.

46' - Друго полувреме почиње Шћекић уместо Павловића. Први напад имао је Партизан, али је Јовић лоше центрирао по десном крилу, тачније послао је лопту у гол-аут.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Несмотреност голмана Партизана Поповића, који је, мора се напоменути, имао и једну одличну интервенцију, коштала је Партизан предности на полувремену, али и овај резултат доноси црно-белима европско пролеће.

45+1 - Каква прилика за Партизан! Саничанин је упутио лопту у петерац, Урошевић избегао офсајд замку и солидно шутирао, али је погодио Цура који је одлично затворио угао. Акција се наставила, али је одбрана гостију имала среће па се на одмор иде са 1:1.

44'- Христодулопулос је извео слободан ударац - скраћени корнер са леве стране.

40'- Успоставили су опет црно-бели иницијативу, али нема конкретне опасности пред голом Цура.

33'- Несмотреност голмана Партизана Поповића коштала је црно-беле јефтиног гола. Истрчао је до ивице казненог простора и промашио лопту.

32'- Пенал за Анортозис! Поповић руши Делетића.

30'- Миљковић у улози десног крила. Одлично је прошао по десном крилу и уз пар дриблинга успео да упути центаршут који није стигао до играча Партизана.

28'- Мениг је покушао да упути центаршут са десне стране, али лоше...

24' - Мало је недостајало да Павловић дуплира предност цено-белих.

Какву звер од центарфора је одгојила Партизанова школа фудбала! Трећа утакмица и трећи гол Миловановића за црно-беле и европски првенац!

20' - 1:0! Марко Миловановић доводи црно-беле у предност. Јојић је послао центаршут са левог бока, а талентовани центарфор главом послао лопту у мрежу.

17'- Изборио је Јовић корнер са леве стране после кога је Вујачић тукао главом, али није то био тежак испит за голмана Анортозиса.

15'- Ево и пилике за госте! Поповић је спречио вођство Анортозиса преко Делетића. Погрешила је одбрана црно-белих али срећом по нашу екипу млади голман је одлично реаговао и одбио лопту у корнер из кога Кипрани нису дошли до нове прилике.

12' - Невероватна сцена. Пас је ушао на терен и ... меч је прекинут. После краће паузе, четвероноги пријатељ фудбала одлучио је да дозволи играчима да наставе игру.

11' - Погледајте како је изгедео изалазак играча, а и бакљада на стадиону Партизана:

9'- Прва изгледнија прилика за црно-беле! Јовић је прошао по левом крилу, уочио Миловановића који је био отворен и центрирао му на главу, али млади нападач није најбоље шутирао. Утисак је да је и Јовић могао да пошаље ниску лопту...

5'- Партизан је од почетка кренуо офанзивно, чиме је потврђена најава тренера Станојевића да црно-беле занима само победа у овом мечу.

1' - Утакмица је почела. Црно-бели су поред свих проблема остали и без Рикарда Гомеша коме је позлило на тренингу пред утакмицу па га је у шпицу напада заменио млади Миловановић. Партизанова офанзивна четворка на овом мечу у просеку једва пунолетна - 21 годину имају, а просек им квари Мениг који има 26.

Парни ваљак је на другом месту са седам бодова из пет утакмица, тако да победа или реми му доноси нокаут фазу, док би га нови неуспех дефинитивно оставио без Европе.

ПАРТИЗАН – АНОРТОЗИС 1:1

(Миловановић 20'- Христодулопулос 33')

Стадион: Партизана

Гледалаца: 2000

Судија: Круашвили (Грузија)

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јојић – Мениг (од 62' Лутовац), Павловић (од 45' Шћекић), Јовић (од 62' Холендер) – Миловановић

АНОРТОЗИС (4-3-3): Цур – Хамбартсумјан, Арађури, Антонијадес (од 79' Кореа), Андерсон – Артиматас, Јоану (од 46' Поповић), Хушбауер – Делетић (од 71' Кристофи), Христодулопулос (од 69' Качарава), Варда

Болан и непланирани пораз у последњем мечу у Естонији против Флоре 1:0, пореметила је екипу, поготово што је тешку повреду доживео капитен Лазар Марковић коме је страдала кључна кост и за њега је полусезона завршена.

Екипа Александра Станојевића зна како се побеђује вечерашњи ривал, пошто су у првом мечу на Кипру славили резултатом 0:2, тако да не би имали ништа против да се тај резултат понови у Београду.

Александар Станојевић ФК Партизан

Црно бели су у победничком ритму, славили су у последње три утакмице у Супер лиги Србије, два кола пред одлазак на зимску паузу, први су на табели са 3 бода више од Црвене Звезде и титула јесењег првака им је на дохват руке.

Анортозис је победом против Гента у прошлом колу 1:0, задржао шансу за друго место, за то им је победа вечерас потребна, али и да Флора не тријумфује у Белгији. Кипрани се нису прославили у последњем мечу  у домаћем првенству, поражени су код куће од Паека 2:3, заузимају 13. место на табели и свакако им неће бити свеједно на стадиону ЈНА.

Партизан поред поменутог Марковића неће моћи да рачуна и на искусног Бибарса Натха и Данила Пантића, тако да ће шеф струке Александар Станојевић да се окрене ка млађим и здравима снагама, Лазару Павловићу и Немањи Јовићу који су најављени као стартери, и уз велику подршку верних "Гробара" донесу злата вредну победу.

БОНУС ВИДЕО: У Београд стигли страни навијачи