ОВИ ЈОШ ТРАЖЕ ЛОПТУ: Душан Тадић и потез мајстора за који лек не постоји (ВИДЕО)

21. 11. 2021. у 20:45

СРПСКИ фудбалери бриљирају, а од саиграча из националне селекције по том питању не разликује се ни њихов капитен.

Александар Митровић је наставио чудесну голгетерску серију, Душан Влаховић са два поготка "пресудио" великом Милану, придружио им се голом са скоро 40 метара Филип Костић, да би и Душан Тадић заблистао.

На њему својствен начин.

Он је, наступајући за Ајакс на гостовању Валвијку, најпре у 17. минуту асистирао Халеру за водећи гол "копљаника"...

... а онда је у 42. био најзаслужнији за увећање предности на 0:2.

И то како.

Душан Тадић је, наиме, у казненом простору ривала леђима био окренут голом, па потпуно збунио чуваре када је петом одиграо ка Блинду. Овај је одмах упослио Бергхуиса, који је, неометан, лако удвостручио вођство:

На крају је Ајакс тријумфовао са чак 5:0, и то јер је Бергхуис затресао мрежу у 57. минуту, да би, после Тадићевог изласка у 70, стрелци још били и и Тимбер, четири минута касније, те поменути Халер, седам минута пре краја.

После овог меча 13. кола холандског првенства, Ајакс води са 30 бодова, колико је сакупио и другопласирани ПСВ, ког су Душан Тадић и саиграчи недавно декласирали са 5:0.

БОНУС ВИДЕО: Слободни асови - трансфери ових играча би од јануара могли да промене фудбал

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45