SVETSKO TAKMIČENJE U KARLINGU OD 11. DO 14. MAJA: U "Pioniru" 20 timova iz 13 zemalja
U LEDENOJ dvorani Pionir od 11. do 14. maja biće održano najveće svetsko takmičenje u karlingu u našoj zemlji, SKT turnir jubileja srpskog karlinga (WCT SERBIAN CURLING JUBILEE BONSPIEL). Ulaz za sve posetioce biće slobodan.
Organizacionom komitetu Nornikel kaerling kupa 2023.
Takmičenje će se održati u novoj i sve popularnijoj olimpijskoj disciplini, mešovitim parovima. Turnir će ugostiti 20 timova iz 13 zemalja, a u glavni grad pored domaćina dolaze i ekipe iz SAD, Kanade, Rusije, Nemačke, Italije, Poljske, Slovačke, Češke, Slovenije, Mađarske, Moldavije i Republike Srpske. Oni se takmiče u četiri grupe koje će svojim nazivima promovisati srpsku kulturu, istoriju, nauku, turizam, geografiju, manifestacije.
Ove godine grupe se zovu po naseljima koja su se nalazila na mestu našeg glavnog grada, Vinča, Singidunum, Veligradon i Beograd. Među igračima su osvajači medalja i učesnici olimpijskih igara, kao i svetskih i evropskih šampionata. Više informacija o satnici može se naći na www.curling.rs.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)