SIMBOLI PRESTONICE U CRVENOM: Sutra se obeležava Svetski dan Crvenog krsta

А. В. В.

06. 05. 2022. u 13:36

POVODOM obeležavanja Svetskog dana Crvenog krsta i Crvenog polumeseca simboli prestonice u subotu će biti u crvenoj boji. Tako će tokom večeri Palata Albanija, Most na Adi i Brankov most sijati simboličnim osvetljenjem.

СИМБОЛИ ПРЕСТОНИЦЕ У ЦРВЕНОМ: Сутра се обележава Светски дан Црвеног крста

Beoinfo

- Tradicionalno, na dan rođenja Anri Dinana, idejnog tvorca i jednog od osnivača Crvenog krsta i Crvenog polumeseca i prvog dobitnika Nobelove nagrade za mir, obeležava se dan najveće svetske međunarodne humanitarne organizacije - navodi se u obrazloženju.

- Počivajući na principima humanosti, nepristrasnosti, neutralnosti, nezavisnosti, dobrovoljnosti, jedinstvu i univerzalnosti, usvojene su Ženevske konvencije, kojima se garantuje zaštita ranjenih i bolesnih vojnika i brodolomnika, sanitetskog osoblja, i najznačajnije, pruža zaštita civilima prilikom oružanih sukoba na okupiranim teritorijama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?