ZIMSKE SLUŽBE NA TERENU Gradonačelnik Radojičić: 90 kamiona čisti sneg
GRADONAČELNIK Beograda prof dr. Zoran Radojičić izjavio je jutros za kanal Tv Vesti da je JKP „Beograd put” u četvrtom stepenu pripravnosti te da su sve ekipe Zimske službe na terenu.
Foto P. Stojković
On je istakao da je na terenu 90 kamiona, 20 multikar vozila i 15 utovarnih mašina.
– Oni će dati sve od sebe da na 1.900 kilometara puteva prvog reda bude obezbeđena maksimalna prohodnost, a posle toga i na 500 kilometara puteva drugog reda. Trenutno imamo informaciju da je na Miljakovcu jedan autobus stao, i usporio saobraćaj. Takođe, imamo spremno 16 hiljada tona soli, i dve hiljade tona kamenog agregata, koji će u zavisnosti od potreba biti posipani po ulicama – rekao je Radojičić.
Gradonačelnik je naglasio da je sada najvažnije to što komunalne službe i ljudi zaposleni u njima daju svoj maksimum, i sve funkcioniše dobro.
– Očekuje se da će sneg padati 24 časa, postoji mogućnost stvaranja poledice. Za komunalne službe ne postoje periodi kada se ne radi, one su u pripravnosti i rade 24 časa dnevno u svim uslovima, posvećeni su svom poslu i građanima tokom svih elementarnih nepogoda, praznika, danju i noću, oni uvek moraju da rade. Želim da im zahvalim u ime svih Beograđana jer zbog njih grad funkcioniše i u ovim uslovima – objasnio je prvi čovek prestonice.
Radojičić je istakao da je važno da putevi ostanu prohodni, i da i u zimskim uslovima možemo stići gde smo krenuli.
– Juče smo imali sednicu Kriznog štaba na kojoj smo još jednom usvojili program i plan funkcionisanja za ovu zimsku sezonu. Nema nikakve dileme da je Grad Beograd u potpunosti spreman za zimu – zaključio je gradonačelnik Radojičić.
BONUS VIDEO: SNEG U BEOGRADU: Formiran beli pokrivač u glavnom gradu
Preporučujemo
PRIJEPOLjE: Palo više od pola metra snega, u gradu debljina od čak 20 centimetara
12. 12. 2021. u 10:08
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)