SIMBOLI GRADA OBOJENI PLAVOM BOJOM: Sutra se obeležava Svetski dan deteta
POVODOM Svetskog dana deteta, sutra će Palata Albanija, Brankov i Most na Adi, velika kupola Doma Narodne skupštine biti "obojeni" plavom bojom.
Privatna arhiva
Obeležavanje ovog dana ustanovljeno je 1954. godine i ima za cilj da promoviše međunarodno zajedništvo i širenje svesti o neophodnosti poboljšanja dobrobiti dece širom planete.
Generalna skupština Ujedinjenih nacija je 20. novembra 1959. usvojila Deklaraciju o pravima deteta, a 1989. godine usvojena je Konvencija o pravima deteta.
Pod ovogodišnjim sloganom "Bolja budućnost za svako dete", Svetski dan deteta nudi inspirativnu polaznu tačku za promociju i zagovaranje dečjih prava, inicirajući dijaloge i akcije koji će izgraditi bolji svet za decu.
Preporučujemo
POSTAVLjENO 5.580 KAMERA: Zabeleženi slučajevi dilovanja droge i tuče
12. 12. 2025. u 15:49
BEZ GREJANjA DEO VRAČARA: Ekipe na terenu, radijatori topli sutra ujutru
12. 12. 2025. u 15:42
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)