Srpski reprezentativac Filip Kostić bio je strelac u ubedljivom trijumfu Ajntrahta protiv Salcburga (4:1) u prvom meču šesnaestine finala Liga Evrope.

Austrijki šampion je u januarskom prelaznom roku ostao bez prvih zvezda Erlinga Halanda i Takumija Minamina i to se i te kako vidi u igri Salcburga, koji je u Ajntrahtu posle 56. minuta gubio 4:0.

Japanski napadač Daiči Kamada je golovima u 12. i 43. minutu nagovestio ubedljiv trijumf Ajntrahta, da bi u 53. minutu mladi centarfor postigao het-trik. Kada je tri minuta kasnije Filip Kostić postigao i četvrti gol za domaćina bilo je jasno da će gosti imati minimalne šanse u revanšu, koje im je sačuvao Hi Čan Hvang pogotkom iz penala u 85. minutu meča.

Srpski reprezentativni vezista Nemanja Matić bio je među najboljim fudbalerima Mančester junajteda, koji su uspeli da se iz Briža vrate neporaženi (1:1). Domaći su poveli posle 15 minuta igre golom Emanuela Denisa, da bi, ispostavilo se na kraju, konačan rezultat meča postavio Entoni Marsijal, koji je mrežu rivala zatresao u 36. minutu susreta.

Ajaks je od prošlosezonskog najvećeg i najprijatnijeg iznenađenja u Ligi šampiona, za samo nekoliko meseci došao na prag završetka evropskog puta već na startu prolećnog dela sezone. Tim iz Amsterdama je poražen na gostovanju od Hteafea, našeg reprezentativca Nemanje Maksimovića 2:0.

Dobar rezultat na gostovanju ostvario je i Seltik. Škotski prvak odigrao je 1:1 u Kopenhagenu, koji, iako je posle prvog poluvremena bio u rezultatskom zaostatku, ima za čim da žali. Klub iz Glazgova poveo je golom Eduarda u 14. minutu, da bi Ndoje u 52. poravnao rezultat. Imali su fudbaleri Kopenhagena sjajnu priliku da naprave potpuni preokret, ali je u 79. minutu Jens Stejdž promašio penal.

Derbi ove faze u Grčkoj je završen pobedom Arsenala. Puleni Mikela Artete su u Atini slavili pogotkom Lakazeta u 81. minutu.

Roma je opravdala ulogu favorita. Savladala je Gent (1:0). Gol vredan prednosti posle prvog meča postigao je Karles Perez već u 13. minutu.

Volverhempton je na svom terenu deklasirao Espanjol. Engleski tim su predvodili Dijego Žota i Ruben Neveš. Žota se u strelce upisao u 13, 67. i 81. minutu, dok je Neveš u 52. zatresao mrežu.

Leverkuzen je pred svojim navijačima savladao Porto (2:1). Gosti ipak mogu da budu zadovoljni pred revanš pošto su dali gol u gostima i eventualni trijumf “minimalcem” u narednom meču bi ih odveo dalje.

Rendžers je napravio veliki preokret protiv Brage 3:2 (0:1). Portugalski tim je golovima Franserđa i Ruiza imao dva gola prednosti. Međutim, Janis Hadži, sin legendarnog Georgea Hadžija je u 67. smanjio zaostatak, da bi Aribo u 75. minutu izjednačio. A, onda je u 82. minutu Hadži postigao svoj drugi pogodak i tako izazvao erupciju na stadionu i oduševio Stivena Džerarda na klupi.