KOME SMETA JAKA CAJKA? Hrvatska novinarka brutalno izvređala Karleušu, ali i ostale srpske pevačice

NovostiOnline

petak, 19. 07. 2019. u 13:02

КОМЕ СМЕТА ЈАКА ЦАЈКА? Хрватска новинарка брутално извређала Карлеушу, али и остале српске певачице

Hloverka Novak Srzić / Jelena Karleuša

"Cajke su, nažalost, prodrle i do nas. Žao mi je kad vidim da mladost odlazi na takvu vrstu muzičkog treša. Mislim da je uzrok tome i taj što hrvatska muzika nije dovoljno zastupljena u medijima pa se mladi okreću stranoj"

Bivša HRT-ova voditljka i urednica, a danas direktorka Turističke zajednice u Makarskoj Hloverka Novak Srzić podigla je veliku prašinu pošto se na svom Fejsbuk profilu javno obrušila na vlasnike jednog noćnog kluba u Makarskoj iz kojeg trešte narodnjaci.

Novak Srzić nije krila nezadovoljstvo, a posebno joj je zasmetao nastup folk zvezde Jelene Karleuše, koja je nastupila prošle srede.

"Dragi prijatelji, nastojim da podelim na ovim stranicama neke pozitivne vibracije, ali večeras sam baš ljuta, ljuta. Potrudili smo se da napravimo odličan program za Makarsko kulturno leto, od operete do opere, koncerata klasične muzike, vrhunskog jazza i rock’n’rolla… I onda privatni poduzetnici koji dođu na mesec dana po profit u grad u "Petar Pan" dovode Karleuše svih fela… I jedino po tome, na koncu, neki žele zapamtiti i "obeležiti" naš grad…", napisala je Novak Srzić.

Poprilično oštar status izazvao je ogromnu polemiku na društvenim mrežama, a uprkos tome što je bez zadrške prozvala vlasnike jednog od najpopularnijih klubova na Makarskoj rivijeri, negativnih reakcija nije bilo.


Novak Srzić nije krila nezadovoljstvo, a posebno joj je zasmetao nastup folk zvezde Jelene Karleuše, koja je astupila prošle srede.

"Dragi prijatelji, nastojim da podelim na ovim stranicama neke pozitivne vibracije, ali večeras sam baš ljuta, ljuta. Potrudili smo se da napravimo odličan program za Makarsko kulturno leto, od operete do opere, koncerata klasične muzike, vrhunskog jazza i rock’n’rolla… I onda privatni poduzetnici koji dođu na mesec dana po profit u grad u "Petar Pan" dovode Karleuše svih fela… I jedino po tome, na koncu, neki žele zapamtiti i "obeležiti" naš grad…", napisala je Novak Srzić.

Poprilično oštar status izazvao je ogromnu polemiku na društvenim mrežama, a uprkos tome što je bez zadrške prozvala vlasnike jednog od najpopularnijih klubova na Makarskoj rivijeri, negativnih reakcija nije bilo.

"Hodam gradom i svi mi čestitaju", govori za Večernji list Hloverka i otkriva da najveći problem leži u lošoj zvučnoj izolaciji spomenutog kluba: "Kad je Karleuša ili neka druga cajka, onda celi grad odjekuje."

"Poštujem i tržište i privatne klubove, ali neka se to radi tako da oni koji plate ulaznice u tome uživaju, a da nas koji ne volimo takvu vrstu muzike poštede te buke i galame", napominje direktorka Turističke zajednice.

Ipak, priznaje da je žalosti što sve više mladih uživa u provodima uz lake note.

"Cajke su, nažalost, prodrle i do nas. Žao mi je kad vidim da mladost odlazi na takvu vrstu muzičkog treša. Mislim da je uzrok tome i taj što hrvatska muzika nije dovoljno zastupljena u medijima pa se mladi okreću stranoj", navodi ona.


/vecernji.hr/

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (32)

Дејан

19.07.2019. 13:21

Чуј Хловерка?! Како су је родитељи мрзели од рођења кад су могли да јој дају такво име. Све па и певање се базира на профиту. Дискотеку или кафану јој сигурно неће напунити неки певач загорских попевки него онај (она) која доноси профит газди клуба, а њему пуца прслук да ли је то Карлеуша или хор бечких дечака.

Baba Nada

19.07.2019. 13:41

Gospodji Novak Srzic svaka cast! Saglasna u potpunosti. Toliki "transfer blama" zbog necijeg ponasanja, izgleda, "pevanja" , nastupa, stava .... Izgubili smo se u primitivizmu, toleranciji neukusa i banalnosti.

politiko

19.07.2019. 13:42

Narodnjaci su svaki dan na HRT-u zato mladi i dolaze u klubove da slušaju cajke.

Vlada Erding

19.07.2019. 14:14

Svaka cast na tekstu. Zena je 100% u pravu. Dovoljno je uporediti obe slike i svako me je jasno o cemu se radi. Ko voli neka plati i uziva ali treba postovati i one koji ne vole tu vrstu muzike.

Niko

19.07.2019. 14:14

Ovu stavitu za ministra kulture u srbiji i dati joj platu 200.000 dinara.. svaka cast gospodji, rekla je sve ono sto je istina..

buki

19.07.2019. 14:17

Zeno svaka ti je na mestu, i zelim da se bar vi tamo izborte protiv najezde cajki, kad smo mi ovde osudjeni i nemocni.

goran bras

19.07.2019. 18:36

@buki - Srbi se ne razmnozavaju zbob te nekulture i tog sra...a od muzike ,to u Srbiji treba zabraniti!

Milko brusić

19.07.2019. 14:27

Hrvatski zvanicnici se zbiše od dokazivanja da su EUROPLJANI a diskoteke su, jedino pune kada gostuju pjevaci tipa Karleuše!

Ексокустодијан

19.07.2019. 14:30

Које је време дошло. Још ћу почети да слушам и гледам Крмељушу и њој сличне.(а мрзео сам ту врсту музике из дна душе). Чим их бивша браћа толико пљују, мора да ту има нечега вредног.

vuk

19.07.2019. 14:39

Draga gospodjo, to vam je zakon ponude i potraznje. Kao sto ne mozete mlade silom terati u operu, ne mozete im ni silom zabraniti cajke. U vreme moje mladosti, mi iz grada voleli smo rokenrol a cajke su bile za seljake. Koliko vidim i danas je isto.

lnx

19.07.2019. 15:54

Koliko znam cajkama se smatraju nardnjaci i turbo folk sto Kreketusa NE PEVA> Tako da ne znam o cemu ova zena govori. Njoj verovatno smetaju Srbi uopste.

Avalon

19.07.2019. 18:11

@lnx - Cajke imitiraju Americke Pop pevacice i po pevanju i po oblacenju i po spotovima i po muzici koja je puna pop i dens elemenata pa cak i sve cesce dueta sa reperima i menjanje glasa na autotuna.To niko u svetu ne zove narodnom/folk muzikom bez mi od devedesetih pa na dalje.Eventuralno su neke mlade pevacice pop-folk ali Karleusa nije ni to.

Juga

19.07.2019. 17:49

Zena je 100% upravu , ja to godinama govorim i mislim ! Pitam se samo ima li ko da stane na putu tome .... isto mislim i za egzit i gucu , sve te nase " kilturne" manifestacije totalni neukus , sto bi nas narod rekao ne zna se ko pije a ko placa ... krijaska manifedtacija pored manastira krusedol uz trbusne plesacice i drndare koje kakve vrste ... veruje te dodje mi da bacim rigoleto ..

Pančo Vilja

21.07.2019. 17:54

@Juga - Prvo, uopšte nisam fan muzike Karleuše i njoj sličnih. Drugo, treba znati da se siolom teško nešto može da promeni na tom planu. Koliko znam, bilo koja zabava u Hrvatskoj, ne može bez "srpske ćirilice". A pojava Hloverke podseća me na njeno radovanje kada je saopštavala na TV Zagreb vreme bombardovanja Srbije 1999. godine. Toliko o tome šta ona misli o Srbiji i Srbima. Ali, očita mržnja samo će njoj doći glave.

Avalon

19.07.2019. 18:39

Muziku koju pravi Karleusa je vulgarna,kao i njeno oblacenje i ponasanje ali to je imitacija Americkih Pop pevacica.To nema nikakve veze sa pravom Folkom muzikom,koja je tradicionalna,jedino sto kod nas skoro sve tako zovu.Slazem se i ne slazem se.Da te cajke ne valjaju,ali ni to ostalo sto je Hloverka pripremila nije Hrvatska muzika nego isto strana.

Брат

19.07.2019. 20:23

Ova Halo-Verka neka bre mnogo kulturna i fina gospodicna. Bas nema smisla da joj se vredjaju emocije cajka muzikom. Ona je rodjena za OPERU.

Milvas

19.07.2019. 20:34

Gospođo Hlorverka vidi se da u vama teče plava krv. Izrazita ste Arijevka i vrlo verovatno Hitlerova rođaka.

somborac

19.07.2019. 22:18

Ipak je najjača stvar da se mladi okreću "stranoj" muzici. Da poludiš, hahaha

Solomon

19.07.2019. 22:44

Ljudi ja se izvinjavam dotičnoj gospođi, ali sam ladno pomislio da je Hloverka nešto kao blogerka ili nešto slično. Moja greška.

Srbija je vecna dok su joj deca verna

19.07.2019. 22:48

Za tolike godine rada na Hrt-u verovatno ni jedanput nije protestvovala protiv Topsonovog pojavljivanja na Hrt-u. Šta reći u Bibliji je već rečeno, da vidi trun u oku brata svog a u svome ne vidi gredu, ali dotična možda ne čita tu literaturu.

Sara

19.07.2019. 23:38

Da Hrvati ne vole slusati narodnjake ne bi nikad oni tamo bili popularni,kad god sam otisla u Osijek samo sam jednom cula iz auta da neko slusa stranu muziku i to su bili bas Ramones,ostalo sve ili Ceca,Mirkovicka ili neka druga narodna pevacica ili pevac,dakle rezime sami Hrvati vole posetiti njihov koncert isto zato i Jura Stublic sa grupom Film dolazi po nekoliko puta godisnje u Beograd jel ga ljudi rado slusaju,prosto kao pasulj ;)

Petar

22.07.2019. 15:26

Dal znate , ljudi, na šta liće njihove pesme iz dalmacije, tipa Majko moja, ili Dalmatinac nosi lančić oko vrata i sl sr..a!? Pa nema gorih seljaka od ovih dalmoš pesmica, a izvodjaći brkati, razdrljeni, dlakave grudi i obavezno zlatan lanac oko vrata!