JAČANJE BILATERALNE SARADNJE U OBLASTI ODBRANE I BEZBEDNOSTI: Vučić i Kalinak na sastanku o budućim projektima

PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ministrom odbrane Republike Slovačke Robertom Kalinakom.

ЈАЧАЊЕ БИЛАТЕРАЛНЕ САРАДЊЕ У ОБЛАСТИ ОДБРАНЕ И БЕЗБЕДНОСТИ:  Вучић и Калинак на састанку о будућим пројектима

Foto: Printscreen

Predsednik se sastao sa ministrom odbrane Slovačke kako bi razgovarali o jačanju bilateralna saradnje u oblasti odbrane i bezbednosti.

Saglasili su se da je neophodno unaprediti zajedničke vojne vežbe i razmeniti informacije, a jedna od tema sastanaka bila je i regionalna stabilnost i mogući zajednički projekti koji bi doprineli jačanju bezbednosti u regionu.

- Istakao sam posebnu zahvalnost Slovačkoj na doslednom stavu po pitanju Kosova i Metohije i poštovanju principa međunarodnog prava.   Naglasio sam da je članstvo u EU spoljnopolitički prioritet Srbije i zahvalio Slovačkoj na snažnoj podršci koju nam pruža na tom putu.  - rekao je predsednik Vučić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

STRAH OD RUSIJE PRED NATO SAMIT: Evropa sprema Istočni štit od Finske do Rumunije - posebno ih brine Ahilova peta