PREMIJER POSALO JASNU PORUKU MINISTRIMA U VLADI: Moraće više da se bave KiM i naprave posebne timove, a manje tenderima i slikanjem
MINISTRI u Vladi moraće više da se bave Kosovom i Metohijom, istakao je premijer Miloš Vučević za "Novo jutro", na televiziji Pink.
Foto: Tanjug/Jovana Kulašević
Vučević je naveo da je svim ministarstvima naloženo da krenu u hitnu izradu svih akata i zakonskih rešenja u skladu sa najavama.
- Posebno Ministarstvo za rad, socijalnu brigu i boračka prava gde se KiM proglašava kao područje za posebnu socijalnu podršku, Ministarstvo pravde o uvođenju posebnog ili specijalnog odeljenja za sve što se dešava na KiM i treći akt kojim ćemo proglasiti nelegalnim sve akte koje jednostrano radi Priština neće za nas proizvoditi javno dejstvo. S tim idemo pred narodne poslanike. Nemamo nameru da vodimo jalove rasprave, ovde se borimo za puki opstanak naroda na KiM i cele države. Branimo Srbiju, nije cilj da imamo ratove, ali da budemo nemi i slepi to je nedopustivo. Moraće i ministri u Vladi mnogo više da se bave Kosovom i Metohijom, a ne samo tenderima, dobrim PR agencijama, lepim slikanjima. Kritikujem sopstvenu Vladu. Moraće da imaju posebne timove koji će biti posvećeni svakodnevnom radu na KiM. Svakodnevno se retko ko bavi KiM, osim Kancelarije za KiM i predsednika. A s druge strane se Aljbin Kurti i njegov tim samo time bave. Mi ćemo se baviti i penzijama, platama, nećemo ih zapostaviti, ali ćemo se razmrdati i probuditi. Nije sporna podrška Kine i Ruske federacije, kao i veliki broj afričkih, azijskih država. Treba nam EU, ali ne prihvatam da je uslov da mi budemo deo evropske porodice ako nešto amputiramo sebi.
On je naglasio da je neprirodno da se ne podržava politika države.
- Neka koalicija vas je kandidovala, predvođena predsednikom, građani su dali većinsku podršku, vi stoga dobijate posao ministra. Vi onda nemate osećaj da budete deo te politike. Nego ste šta? Ekspert. Al' ekspert za lepe stavri, a ne za teške. Nek neko drugi priča o RS i KiM, jer ne zna kako će ambasade reagovati. A kako će ambasade reagovati na to što su nam uhapsili čoveka od 85 godina?
BONUS VIDEO:
OVACIJE PUBLIKE: Teniseri Srbije spremni za meč Dejvis kupa
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)