MOMIROVIĆ: Ekonomski rast zavisi od rudarstva i industrije
VELIKA šansa Srbije leži u njenoj bogatoj geologiji i geografskom položaju i zato moramo svi zajedno da se potrudimo da se prirodni resursi stave u funkciju privrede i interesa Republike Srbije, jer bez rudarstva nema ni privrednog razvoja naše zemlje, izjavio je ministar trgovine Tomislav Momirović nakon što je danas obišao flotaciju i krug jame "Rudnik" na planini Rudnik kraj Gornjeg Milanovca.
FOTO: Novosti
- Danas sam na planini Rudnik obišao rudnik koji već 20 godina uspešno vodi kompanija. Ovde u srcu Šumadije ruda se vadi više od 2.000 godina i 2.000 godina vredni rudari prerađuju rudu olova, cinka, ali i bakra i srebra. Ovaj rudnik danas zapošljava 450 radnika, svi rudari imaju beneficiran radni staž i uslove koji garantuju sigurnost u obavljanju izuzetno teškog posla. Plate koje ovi ljudi primaju znače sigurnost za njihovu decu i sigurnost za njihove porodice, ali ono što je možda i važnije oni stvaraju novu ekonomsku vrednost koja omogućava državi da povećava plate našim lekarima, učiteljima, policajcima i vojnicima. Nema potrebe da napominjem da se i u ovom rudniku, svi procesi odvijaju uz poštovanje najviših nivoa zaštite životne sredine- istakao je ministar Momirović.
-Pukovodstvo kompanije uložilo je mnogo, kako u osavremenjavanje procesa eksploatacije rudnika, tako y razvoj i edukaciju zaposlenih- rekao je ministar Momirović i dodao da su danas ovde, među zaposlenima i mladi inženjeri iz Gornjeg Milanovca i Čačka koji su dobili priliku da rade, a samim tim i da ostanu u rodnom kraju.
Ministar Momirović je takođe istakao da kroz naporan rad i posvećenost naših rudara, obezbeđujemo neophodne resurse koji pokreću industriju i izgradnju infrastrukture.
BONUS VIDEO:
"HVALA VUČIĆU ŠTO JE DOVEO FABRIKU MINT U MOJU LOZNICU" Studentkinja se zahvalila predsedniku
Preporučujemo
VUČEVIĆ U RESAVICI: Niko nema pravo da potcenjuje rudare i da im zabranjuje rad
06. 08. 2024. u 13:30 >> 13:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)