POTVRDA VUČIĆEVIH ZALAGANJA: Marko Đurić o podršci SAD inicijativi "Otvoreni Balkan"
13. 08. 2021. u 18:43
PODRŠKA Stejt Departmenta inicijativi "Otvoreni Balkan" predstavlja potvrdu zalaganja i vere predsednika Srbije Aleksandra Vučica u tu ideju koja ima višestruku vrednost za srpske ekonomske i političke interese, ocenio je danas ambasador Srbije u Vašingtonu Marko Đurić.
Open Balkan je fenomenalan vid regionlne saradnje. Njihovim stvaranjem ekonomija je stavljena iznad politike.
Balkan Open povećava poverenje i garantuje mir i stabilnost.
Mudrom politikom Srbija jača svoj ugled u svetu.
Samo Kurti ne vidi znacaj Otvorenog Balkana. Drago mi je sto su Amerikanci prepoznali to, jer je odlican primer saradnje regiona.
Veoma značajna podrška odličnoj Vučićevoj ideji.
Vučićev trud i zalaganje vide svi u svetu i svi podržavaju njegovu odgovornu politiku koju vodi
Srbija je u svetu priznata država zahvaljujući Vučiću i svi podržavaju njegov trud i rad
Otvoreni Balkan je najvažniji projekat na Balkanu koji je podržan od strane celog sveta
Veliki uspeh je stvoriti nove partnere i saveznike tamo gde ih nije bilo. Srbiji to polazi za rukom, pa otud i podrska Stejt Departmenta.
Borba Srbije ne samo za svoj prosperitet, vec za dobrobit celog regiona nailazi na sve vece odobravanje u svetu.
Ljudi iz regiona treba da se okrenu ekonomskom jacanju i da zaborave na ostrascenost.
Uprkos problemima koji postoje na zapadnom Balkanu, evidentni su napori da se stvore cvrste veze i savezi ka priblazavanju EU, sto je krajnji cilj svih zemalja. SAD to prepoznaje, i podrzava, tako da ce se nadam se promeniti misljenje o Srbiji da je "los momak".
Umesto retorike sukoba, Otvoreni Balkan promovise saradnju u ovom delu regiona! Boljitak za sve! A pre svega za ekonomiju!
Otvoreni Balkan jre izuzetan i dobro osmisljen projekat od koga bi svi u Regionu mogli da imaju vise koristi nego stete.
I Amerika vidi znacaj ove inicijative, ako vec proces pridruzivanja EU tece sporo, mozemo i mi da ucinimo nesto za sebe, a regionalno povezivanje je sjajna ideja!
Podrška od strane SAD-a po pitanju inicijative "Otvoren Balkan" je od velikog značaja.
Inicijativa "Otvoren Balkan" je od velikog značaja za razvoj celog Balkana
Nadam se da će se i druge zemlje uključiti u inicijativu "Otvoren Balkan"
Otvoreni Balkan je inicijativa koja donosi mir i stabilnost čitavom regionu a Srbija time jača svoju lidersku poziciju na Balkanu.
"Otvoreni Balkan" je velika sansa za zemlje regiona, da zajednickim nastupima na trecim trzistima ostvare benefite za gradjane svojih drzava, pa sto ne reci i brzi pristup clanstvu u EU.
Srbija sve vecu podrsku u svetu ima ,zahvaljujuci politici koju vodi aktuelna vlast.
Otvoreni Balkan je ideja koja ce pre svega doneti dobro nasoj zemlji i koja resava problem saradnje u regionu!
Vucic je jos jednom pokazao odlicne drzavnicke sposobnosti!
Mudro i odgovorno,takva Vuciceva politika vodi Srbiju u bolju buducnosti!
Otvoreni, Balkan ce svima mnogo znaciti i svima dobro doneti
Veliki uspeh je stvoriti nove partnere i saveznike tamo gde ih nije bilo. Srbiji to polazi za rukom, pa otud i podrska Stejt Departmenta.
Borba Srbije ne samo za svoj prosperitet, vec za dobrobit celog regiona nailazi na sve vece odobravanje u svetu.
Odgovorna politika koju vodi nas presednik ce nam doneti boljitak u svemu
Open Balkan donosi nove mogucnosti i jos veci napredak svih zemalja u regionu
Podrška Amerike je uvek bitna. Još jedan dokaz da je Otvoreni Balkan veoma bitan za srpsku ekonomiju
Na Balkanu je najvaznije sacuvati mir i stabilnost
Mini Sengen ili Otvoreni Balkan je od velikog ekonomskog znacaja za ceo region
Slobodan protok robe,ljudi,usluge i kapitala od velikog znacaja za sve nas
Izgradnja bolje budućnosti u regionu nije ni malo lak posao, i zato na njega treba da prionu sve države i svi narodi sa ovih prostora. Potrebna nam je zajednička energija.
Podrška SAD projektu "Otvoreni Balkan" je veliko priznanje Vučićevoj inicijativi da zajedničkom radom i međusobnom saradnjom balkanskih naroda napravimo od našeg regiona bolje mesto za život.
Povezane vesti
OGLASIO SE ĐURIĆ: "Takve tvrdnje nisu ništa drugo do jeftin pokušaj da se naruši međunarodni ugled Srbije"
MINISTAR spoljnih poslova Marko Đurić oglasio se povodom optužbi da je Srbija uticala na izbore u Sjedinjenim Američkim Državama.
22. 01. 2026. u 18:40
Najnovije iz rubrike
BOLJI KAO CRTAČ NEGO KAO POLITIČAR: Boris Tadić nam uništio živote, pa prešao u "umetnike" (FOTO)
BIVŠI predsednik Srbije Boris Tadić hvali se danas na Iksu kako je njegov crtež izložen u austrijskom parlamentu.
26. 01. 2026. u 23:28
"SVI SMO UZ VAS DA KRENETE SA LEČENJEM" Ana Brnabić postavila na mesto saobraćajnog akademika sa N1 koji je napao zlatne vaterpoliste Srbije
NAKON što je saobraćajni akademik Dušan Teodorović izjavio da je poseta predsedniku Srbije vaterpolista poništila njihovu zlatnu medalju, predsednica parlamenta Ana Brnabić poručila mu je da je time dokazao da je psihopata.
26. 01. 2026. u 23:01
"SVETOSAVLJE JE BILO IDEOLOŠKA PODLOGA VELIKOSRPSKE AGRESIJE" Novi napad ustaša, ovog puta iz Knina - Sada im smeta Sveti Sava
USTAŠE iz Hrvatske ponovo su pokrenule napad na Srbiju!
26. 01. 2026. u 19:05
PETKOVIĆ SE SASTAO SA AMBASADORKOM I ZVANIČNIKOM MSP NEMAČKE: Ukazao na težak položaj Srba u na KiM zbog pritisaka Kurtijevog režima
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković razgovarao je danas sa ambasadorkom Nemačke Anke Konrad i zamenikom šefa Odseka za Zapadni Balkan Ministarstva spoljnih poslova (MSP) Nemačke Matijasom Konradom, kojima je ukazao na izuzetno težak položaj srpskog naroda u AP KiM zbog protivpravnih i jednostranih poteza Aljbina Kurtija i upoznao ih sa tokom poslednje runde dijaloga u Briselu.
26. 01. 2026. u 19:00
PAVKOV POTPISALA VAŽAN UGOVOR SA "SRBIJAVODAMA": Zajednička borba za zaštitu voda
MINISTARKA zaštite životne sredine Sara Pavkov potpisala je danas sa direktorom preduzeća "Srbijavode" d.o.o. Goranom Puzovićem Ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji na osnovu koga će biti realizovani zajednički projekti s ciljem zaštite, očuvanja i unapređenja voda kao važnog medijuma životne sredine.
26. 01. 2026. u 18:52
Komentari (37)