U akciji Sistem razotkriveni pedofili: Uhapšena četvorica

NovostiOnline/O.M.

01. 07. 2020. u 11:36

Inspektori Odeljenja za visokotehnološki kriminalitet UKP MUP- RS u akciji "Sistem" razotkrili su grupu pedofila, osumnjičenih za iskorištavanje dece za pornografiju

У акцији Систем разоткривени педофили: Ухапшена четворица

Foto Depositphotos

Inspektori Odeljenja za visokotehnološki kriminalitet UKP MUP- RS u akciji "Sistem" razotkrili su grupu pedofila, osumnjičenih za iskorištavanje dece za pornografiju.


Kako sazanjemo uhapšeni su Vladimir I. i Stefan Ć. iz Banjaluke, Gorjan B. iz Doboja i Želimir O. iz Vlasenice.


- U pretresima kod osumnjičenih policijski službenici su pronašli i oduzeli predmete koji su korišćeni za izvršenje predmetnih krivičnih dela, a radi se o mobilnim telefonima, računarima, uređajima za skladištenje digitalnih podataka i slično, materijalima sa sadržajem dečije pornografije koju su osumnjičeni skladištili na uređajima za pohranu podataka. Pronađena je i oduzeta određena količina oružja i municije - rekla je portparol MUP RS Mirna Miljanović.


Ona je apelovala na građane da ne objavljuju ne dele putem imejlova (elektronske pošte), aplikacija za komunikaciju putem interneta i slično, fotografije na kojima se nalaze deca bez odeće, jer na taj način može da dođe do zloupotrebe takvih fotografija od strane drugih lica.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)