PKS: Lakše poslovanje uz primenu e-fiskalizacije
VIŠE od 80 predstavnika privrede i javnog sektora učestvovalo je u prvoj u nizu obuka posvećenoj upoznavanju sa sistemom e-fiskalizacije i korišćenju sistema elektronskih faktura koje su organizovali Privredna komora Srbije i Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj ( NALED) uz pokroviteljstvo Ministarstva finansija.
Foto Shutterstock
Obuka je sproveda uz podršku ambasade Velike Britanije kroz projekat Mali biznis informator, objavila je PKS.
- E- fiskalizacija će sa jedne strane pružiti jasan uvid u tokove novca i suzbijanje sive ekonomije, a sa druge strane, ovaj proces omogućiće dalje smanjenje birokratije u poslovanju jer će rasteretiti privredu nekih obaveza poput korišćenja knjige evidencije i prometa, rekao je sekretar Udruženja za trgovinu Privredne komore Srbije Žarko Malinović.
Šef Jedinice za konkurentnost u NALED - u Marko Danon rekao je da su praktične obuke prilika za predstavnike finansijskog sektora ili sektora racunovodstva koji su zaduženi za prijem, odnosno slanje faktura u kompanijama, da praktično isprobaju sve funkcionalnosti novog sistema.
Obuke su usmerene na što lakšu primenu procesa e-fiskalizacije, ali i otklanjanje nejasnoća, a sva eventualna pitanja u vezi sa procesom primene e-faktura biće prosleđena Ministarstvu finansija, rekao je Danon.
BONUS VIDEO: Vučić na ceremoniji obeležavanja početka radova na izgradnji auto-puta E-80 Niš-Pločnik
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)