RAJO SE JOŠ OPORAVLJA OD "SEDMICE": Alaves mora da "proradi" u gostima
RAJO VALjEKANO i Alaves otvaraju peto kolo španske La lige. Utakmica je na programu u petak od 21 čas na stadionu Nuevo kampo de Valjekas.
EPA/ALBERTO MARTIN
U poslednjem kolu Rajo je izgubio sa 1:0 na gostovanju Betisu. Jedini gol na meču primili su u 53. minutu, a strelac je bio Vilijan Žoze. Bio je to drugi uzastopni poraz ekipe Fransiska Vilčeza pošto su prethodno doživeli rezultatsku katastrofu od Atletiko Madrida koji im je "uvalio" sedam golova. Taj najteži prvenstveni poraz u istoriji Raja je "jorgandžijama" doneo poziciju koja garantuje plasman u Ligu šampiona, iako je o tome naravno u ovom trenutku prerano razmišljati.
Prošle nedelje, pred početak reprezentativne pauze, Rajo je u prijateljskoj utakmici gostovao Alkorkonu i odigrao nerešeno 2:2. Vodili su sa 2:0, ali je domaća ekipa smanjila odmah posle drugog gola gostiju, pa stigla do poravnanja pred kraj utakmice.
Za razliku od Raja, koji je počeo sa dve pobede pa nastavio sa dva poraza, Alaves igra po principu toplo-hladno ili preciznije rečeno, kod kuće pobeđuje a u gostima gubi. Zanimljivo je da su u sve četiri utakmice u kojima je Alaves nastupio domaćini pobeđivali sa golom prednosti, a najviše, čak sedam pogodaka, viđeno je u pobedi nad Seviljom od 4:3 i to posle niza preokreta. Domaći su vodili sa 1:0, pa gosti poveli sa 2:1, a Alaves opet preokrenuo na 4:2 pre nego što je konačnih 4:3 postavio Mir u sedmom minutu zaustavnog vremena.
U poslednjoj utakmici Alaves je na svom terenu pobedio Valensiju sa 1:0. Već u petom minutu dosuđen im je jedanaesterac, koji Kike Garsija nije uspeo da realizuje, međutim nespretnom reakcijom štopera gostujućeg tima koja je rezultirala autogolom, domaćin je stigao do vođstva koje je zadržao do kraja utakmice. Trener plavo-belih Luis Garsija nije bio preoštar prema svom prezimenjaku nakon promašenog penala, nego je pohvalio njegov odnos prema igri posle kiksa, što znači da će on i dalje ostati izvođač udaraca sa bele tačke.
Alaves će biti bez usluga pozajmljenog napadača Atletiko Madrida Đulijana Simeonea zbog teške povrede skočnog zgloba koju je zadobio tokom predsezone.
Ambicije kluba iz Vitorije ove sezone ne idu dalje od opstanka, ali ako žele da traju duže od jednog leta u elitnom razredu španskog fudbala moraće da igraju mnogo bolje na strani nego prošle sezone u popularnoj Segundi kada su osvojili samo tri boda protiv ekipa iz gornjeg dela tabele.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
SPEKTAKL U MINHENU, DOLAZI LIDER LEVERKUZEN: Susret dve najatraktivnije i trenutno najbolje ekipe Bundeslige
15. 09. 2023. u 15:20 >> 15:20
''TIGROVI'' OSETILI GNEV ALEKSANDRA MITROVIĆA: Benzema i družina bi da se vrate na prvo mesto
14. 09. 2023. u 15:17 >> 15:17
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
DONALD TRAMP OVO NIJE OČEKIVAO: Stigla mu je vest kojoj se nije nadao
Najnovije vesti iz fudbala su neočekivane, naročito za Amerikance i njihovog predsednika, Donalda Trampa, koji najavljuje najveći sportski spektakl svih vremena - Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026.
27. 01. 2026. u 20:00
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Karlos Alkaraz u istorijskom pohodu, Australijan open ovo još nije video
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 su prilično zanimljive.
27. 01. 2026. u 13:07
Komentari (0)