NOVINA U CENTRU POŽAREVCA: Moderna đubrijera u gradskom parku

08. 04. 2021. u 10:37

U GRADSKOM parku u centru Požarevca postavljena je moderna đubrijera za selektovanje otpada, kakva do sada nije viđena u gradu.

НОВИНА У ЦЕНТРУ ПОЖАРЕВЦА: Модерна ђубријера у градском парку

FOTO: D.Novković

U njoj se nalaze tri odeljka, odnosno tri nezavisne kante, za odlaganje papira, mešovitog otpada i pet i met ambalaže.

Pražnjenje ove đubrijere, koja je tiplovima fiksirana za betonsku podlogu, obavlja se nakon otključavanja vrata specijalnim ključem. Na gornjem delu đubrijere nalazi se piksla za cigarete, sa uloškom koji se skida i vraća nakon pražnjenja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (5)

KRAJ: Z1 ukida emitovanje ustaške emisije Bujica