EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA U ČAČKU: Preminula još četiri pacijenta

02. 04. 2021. u 12:50

NA kovid odeljenjima čačanske bolnice tokom protekla 24 sata (presek od petka ujutru) preminula su četiri pacijenta.

ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У ЧАЧКУ: Преминула још четири пацијента

Foto: V. Ilić

Reč je tri Čačanke (62, 72 i 86) i 72-godišnjem Ivanjičaninu. Svi su imali pozitivan PCR nalaz.

U trećem talasu korona epidemije u Moravičkom okrugu do sada je preminulo 325 osoba koje su lečene od korone, od kojih je 229 iz Čačka.

Prema podacima Radnog tima, na kovid odeljenjima čačanske bolnice u martu je preminulo 60 pacijenata. Od ukupnog broja 34 osobe su bile iz Čačka, 18 iz Ivanjice, sedam iz Lučana i jedna iz Gornjeg Milanovca.

U kovid paviljonima trenutno su hospitalizovana 154 pacijenta, dva manje nego dan pre. U protekla 24 sata na bolničko lečenje primljeno je 14 pacijenata sa simptomima koji ukazuju na moguću infekciju korona virusom, a 12 ih je otpušteno na kućno lečenje.

U respiratornom centru smešteno je 18 najtežih bolesnika, a troje sa izrazito teškom kliničkom slikom priključeno je na mehaničku ventilaciju.

Prethodnog dana evidentirano je 118 pregleda, od čega 74 prva.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

OD PENZIJE LEPO ŽIVIM: Ceca Kitić dobija pozamašnu svotu novca od države